Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az általános (vagy annál...

Az általános (vagy annál azért valamivel bővebb) műveltséget hol szedi fel az ember?

Figyelt kérdés

Hogyan osztanád el százalékban az alábbiak között:


- középiskola

- egyetem / főiskola

- magánélet (beszélgetések, olvasás, internet, kulturális programok stb)



2012. febr. 22. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Iskolák 0%

Élet 100%


Hiba jár valaki iskolában és lehet annyi diplomája, mint másnak osztálya, attól még buta lehet.

2012. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt én sem értem, hogy egy értelmiségi, azaz diplomás mitől műveltebb, mint egy érettségizett, hiszen az egyetemen általában egy szakmát tanulnak. Kivéve a bölcsészeket, mert ők olvasnak. De valószínűleg arról lehet szó, hogy nem a tananyag adja a műveltség fő részét, hanem szellemileg könnyebb aktívabbnak maradni iskolai környezetben, mintha valaki napi 8-12 órát robotol, és így az egyetemen kívül is többmindenre van rálátásuk, többmindent hallanak, látnak, és így szedik fel a tudást.
2012. febr. 22. 12:00
 3/6 A kérdező kommentje:
Szóval folyamatosan inspirálva vannak (de csúnyán mondtam :D). Egy nevesebb fizikus vagy matematikus is hozzá tud szólni a művészetekhez, irodalomhoz, törihez, mert érdeklik a világ dolgai.
2012. febr. 22. 12:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Hozzá fűzés, az a gond a legtöbb bölcsésszel, hogy annyira műveltnek érzi magát, hogy átesik a ló másik oldalára, nem veszi észre üres demagógokat illetve, monológokat mond, megtagadja a nem bölcsészek gondolat menetét, továbbá üres frázisokkal igazolja magát.
2012. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Műveltség= nem 100% tudás.


Műveltség elég tág fogalom maga sorolja:

-kultúra ismeret

-tisztában van kora szellemiségével

-tisztában a politikával

-további sok egyéb ismerett

2012. febr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez összetett és bonyolult dolog, mert nincs egyenes arányosság a műveltség, meg a végzettség között, de azt sem lehet mondani, amit itt valaki állított, hogy élet 100% és iskola nulla.

Az a helyzet, hogy a művelt ember az intellektuális beállítottsága, a szellemi igényessége, örök érdeklődő természete, az új információk iránti nyitottsága révén válik egyre műveltebbé. Ez a folyamat már fiatal korban elindul, de nem egy esetben független a tanulmányoktól. A középiskola és a felsőoktatás hozzájárulhat mindehhez a helyes irány kitűzésével, a megfelelő szellemi táplálék felkutatásához. Szerintem nem árt ez az iránymutatás, mert a teljesen autodidakta önművelés buktatókat rejt. Amiket visszajelzés hiányában elég nehéz egyedül leküzdeni.

De sajnos a tanult emberek nagy részéről elmondható, hogy pontosan annyit művelődött élete során, ami feltétlen szükséges volt ahhoz, hogy valahogy megszerezze a végzettségét. Mint ahogy korábban írta valaki, hogy sokan kettesekkel bukdácsolnak el a diplomáig.

De van még egy tényező, a tanulás igénye. Vajon nem különböztethető meg az a két ember, akik közül az egyik beiratkozik egy iskolába és újra meg újra dacolva a nehézségekkel végigcsinálja az x évet, míg a másik azt mondja: tanulni? azt meg minek? öreg vagyok már én ahhoz.

Talán hirtelen kicsit zavaros a gondolatmenetem, de megpróbálom összefoglalni.

Szóval összegezve műveltséget nem az iskolákban szerzel, de nem árt ha jársz oda is, mert a tanulni vágyás igénye már megkülönböztet téged a szellemi igénytelenektől.

2012. febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!