Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért illetik "szegény"...

Miért illetik "szegény" jelzővel azt, ha valaki meghal?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, mikor valaki egy halálhír hallatán úgy reagál, hogy szegény. De miért szánja? Hiszen ő már nem létezik, ő már nem érez, ő már nem él, semmiféle negatív hatás nem éri. Sőt mondhatni csak jobb lett neki, erre sokan azt mondják, hogy szegény xy, amiért meghalt.
2012. febr. 12. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert az európai kultúra szerint tragédia, ha valaki meghal. Még akkor sem engedik meghalni, ha az illető csak gépek segítségével él, és hónapok óta nincs tudatánál. Félnek a haláltól, mint ismeretlentől.

Egyébként szerintem is beteg dolog erőszakkal életben tartani, sokakat, akik igen szenvednek.

2012. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértetted a kérdésemet.

Itt egy példa:

-Tegnap meghalt János.

-Komolyan mondod? Szegény...


Én így értem. Miért magát a halottat sajnálják?

2012. febr. 12. 17:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert itt a földön, ebben a testben már nincs több lehetősége.És talán voltak még tervei, álmai, amiket már nem valósíthat meg, vagy nem láthatja pl a gyerekeit, unokáit felnőni, stb.Ilyesmiért sajnálhatják.
2012. febr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
...Szóval, amíg az ember él, addig van esélye mindig valami jóra is, ha meghal nincs több esély.(Esetleg egy újabb életben, de erről sok biztosat sajnos nem tudunk).
2012. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na de ez a lényeg, hogy ő már nem él. Öreg korában amúgysem történik már semmi jó az emberrel, lényegében a halál az megváltás.
2012. febr. 12. 18:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért Magyarországon más a helyzet,mert itt az élő is szegény :)
2012. febr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!