Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ötletek hogyan gyűjthetek...

Ötletek hogyan gyűjthetek össze 250. 000 Ft-ot?

Figyelt kérdés

Komolyan szeretnék foglalkozni a fotózással. Leginkább divatfotózás érdekel. Szeretem a barátaimat, és magamat fotózni, de a képek egyszerűen nem jó minőségűek. Sok ötletem van. Van egy nagyon amatőr gépem, azzal szoktam fotózni, de tényleg silány minőség. És ha már összegyűjtenék egy összeget hogy fotózzak, nem fogom eg yközépszerű géppel kezdeni csakmert még nem vagyok profi, előbb-utóbb úgyis profibb gép kell. Egy Canon 600D-re gondoltam, vagy mire összegyűjtöm a pénzt, lehet hogy egy 7D-re is lenne pénzem, lemenne az ára.


Gondoltam nálam fiatalabb gyerekek korrepetálására (1-7. osztály), gyermekfelügyeletre.

Csak járok táncokra, erre-arra, a zsebpénzemet, ami havi 4000 Ft pedig ruhára szoktam költeni.


A szüleim pedig nincsenek olyan anyagi helyzetben, hogy karácsonyra vagy születésnapomra kérjek tőlük egy fényképezőgépet.


14lány


2012. febr. 11. 23:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Canon SX110 Power Shot-om van. A kültéri képek jók, de csak szerkesztés után, anélkül színtelenek, fakók, homályosak. Egy tükörreflexes gép pedig kihozza a fényeket, stb.
2012. febr. 11. 23:27
 2/8 anonim válasza:
Szerintem ezzel egy kicsit ráérsz, hogy egyből egy nagyon profi gépet vegyél. Elég egy középkategóriás is egy 50-60 ezres is elsőre. A gyerekfelügyelet jó dolog pénzszerzéshez, de amiből könnyen pénzed tud jönni, ha online aukciós oldalakra felteszed a megunt cuccaid. Szerintem így hamar össze tud jönni az 50-60 ezer. Azok a gépek is elég jó képet csinálnak már. =)
2012. febr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

attól hogy van egy drága géped még nem leszel profi fotós. Sőt mostanság semmi értelme fotóművészetnek, régen több perc is kellett egy jó kép beállításához, ma már csak egy kattintás. Az igazi profi fotósok pedig drágább gépekkel dolgoznak mint 250 000 ft, akiknek ez a munkájuk.

Ha csak hobbifotós akarsz lenni, arra tökéletesen megfelel egy 50-100-es gép is bőven.

2012. febr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Döntsd el, hogy mennyire fontos ez, és minden kiadásod, aminél fontosabb, nullázd. Én átérzem a helyzeted, hangszerre gyűjtök, csak az több mint tízszer ennyibe kerül :S Úgyhogy minden pénzem félreteszem, nincs új ruha, csak ha muszáj, nincs buli, se semmi. Így gyűlik már a pénz szépen, de elég vacak.


A korrepetálás jó ötlet, próbálkozz meg vele, ha jó tanuló vagy. A gyerekfelügyelethez még fiatal vagy, szerintem azt hanyagold, nem valószínű, hogy bárki egy 14 évesre bízná a gyerekét. Max. esetleg ismerősnél.


De van egy sokkal jobb mód: bújd a netet és minden fotópályázatra jelentkezz! A facebookon is szokott egy csomó lenni, de máshol is. Ha nem is 250 ezret, de valamennyit nyerhetsz ott is, no meg látod, milyen képeket csinálnak mások, és hogy értékelik megint mások. Aztán idővel csak meglesz a fényképezőgép :)

2012. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
84%

Egy jó fotóst nem a gépe tesz azzá.

Egy jó fotós amatőr fényképezőgéppel is jó fotós.

Ezt nagyon jegyezd meg, mert a profi fényképezőgép nem garancia semmire.

2012. febr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A "gond" az (amúgy nem gond, csak megoldandó feladat), hogy az igazi fotózáshoz nem csak gép kell, hanem rengeteg minden: a műtermet be kell rendezned vakukkal, lámpákkal, hátterekkel, állványokkal, különféle derítőkkel...

Kellenek kellékek, számítógép, szerkesztőprogramok...

És hát igen, gép is, meg rendszervaku...


Persze nem lebeszélni akarlak a gépről, hisz valahol el kell kezdeni, senki nem egyszerre veszi meg a dolgokat hozzá.

Később beiratkozhatsz majd tanfolyamra is, egy fotósnak ugyanis a fénytant nagyon illik tudnia, még akkor is, ha ma már nyilván nem kell (sajnos) labormunkát végezniük.


Azt tanácsolom, hogy nézegess rengeteg képet, már attól sokat lehet fejlődni! Neten, újságokban...

Ha tényleg fotózni szeretsz, akkor a saját magad fotózását - különösen tükörben! - felejtsd el, annak köze sincs a fotóművészethez, csak gyerekes játék.

Fektess hangsúlyt a barátaid fotózására, találj ki beállításokat, háttereket, témákat...


Ahogy fejlődsz, majd vállalhatsz fotózás rendezvényeken (most nem esküvőre, meg ilyesmire gondolok, hanem pl. osztálykirándulás, osztálybuli...) Esetleg kis pénzt is összegyűjthetsz ilyesmivel.

2012. febr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

már megnéztem a fotópályázatokat, ötletek megvannak, jelentkezek rájuk!


akkor vegyük úgy, hogy van egy középkategóriás, 50.000 Ft értékű gépem, és csinálok velük jó fotókat... lehet hogy lebecsmérlem a saját munkáimat és jók, csak akkor most profi akarok lenni! :)

2012. febr. 12. 00:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg amiket kapsz pénzt legközelebb szülinapra, névnapra, Húsvétra stb azokat tedd félre, illetve a korrepetálás sem rossz ötlet, ha van olyan tárgy, amiből kiemelkedően teljesítesz. Nyáron talán vmilyen diákmunka, bár nem tudom ennyi idősen engednek e (én 15 évesen mehettem kukoricát címerezni :D)
2012. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!