Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki betör 80-90 éves emberekhe...

Aki betör 80-90 éves emberekhez, az mit remél, hogy ott majd milliókat talál?

Figyelt kérdés
Én nem értem az ilyen embereket. Tudom, azért törnek be hozzájuk, mert már nem nagyon tudnak védekezni. De miből gondolják, hogy van egyáltalán pénzük, vagy bármi, amit érdemes ellopni? Nem vagyok jártas a tanyavilágban, ezért érdekel a téma.
2012. febr. 8. 10:46
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Már bocs, de a híradóba általában az alföldi tanyavilágot szokták emlegetni. Azért azt kérdeztem, mert én nem arra lakom. Bocsásd meg nekem, hogy nem tudok mindent, mint te. :)
2012. febr. 8. 13:06
 12/20 anonim ***** válasza:
35%
Hát vidéken élni szívás , abban igaza van a kérdezőnek.Minden lehetőségtől , szórakozástól megfosztva , szörnyű vidéken élni.Én már csak tudom.
2012. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
23%

Hát elnézem nagy nehezen-.- Az alföld nem tanya-> [link]

és vannak városok benne, nem is egy képzeld. Azt hittem még egy hülye is tudja, de hát.... Nem gondoltalak értelmes embrnek, de ez után kizárt is bármilyen értelem nálad. Akkor bámuld a híradót továbbra is hátha okosabb leszel tőleXD

2012. febr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%
Sőt Aföldön van a második legnagyobb város! Tanya neked az eszed belseje:)
2012. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%
Bocs, de egy szóval nem mondta, hogy az alföld tanya lenne. Az alföldi tanyavilág viszont létező dolog, bár egyre kevésbé jellemző.
2012. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kösz, hogy tudattad velem, hogy hülye vagyok.


De nem ez volt a kérdés, ha arra nem tudsz rendesen válaszolni, akkor szevasz.

2012. febr. 8. 13:29
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

11:48-as:


Jobb, ha belenyugszol az igazságba: az időseket gyilkoló, gyerekeket zsaroló, megalázó bűnözők között EGYETLEN nem cigány sincs. Az utóbbi 1 évben nem volt olyan - nyugdíjas sérelmére történt - rablógyilkosság, amelynek

elkövetője ne ahhoz az etnikumhoz tartozott volna. Keress utána bárhol: csupán azért, mert a sajtóban nem közlik "fehéren-feketén" a bűnöző származását (mostanában azonban már kezd megtörni a jég!) - az ilyen rablógyilkos mind cigány - és egyre fiatalabb korú is: 12-től felfelé. Ne próbálj ködösíteni ott, ahol nem lehet.

2012. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja...és, hogy az ilyen nem azért öl, mert élvezi? Hát akkor Gadnán, vajon, miért nem "egyszerűen" ölt a cigánygyedrek? Miért nyomta ki a szemét, vágta le mindkét lábát a 85 éves néninek? Miért erőszakolta meg vajon? Lakon: miért verték meg úgy a 13 éves cigánykölykök a 80 éves Ilonka nénit, hogy egy csontja sem maradt épen, mire meghalt?! Pesterzsébeten, napokkal ezelőtt: a kirabolt anyát és kisfiát miért szúrkálták össze késsel? - a 12 éves gyereket a fején(!), pedig akkorra már minden értéküktől megfosztották őket. A kisfiú még most is intenzív osztályon van. A rapper Dopeman nagyszüleit miért gyilkolták meg bestiális kegyetlenséggel? Solymosi nénit (90 éves volt, a légynek sem ártott) Ózdon - a 12-13 éves cigányok miért verték halálra? Mi??????????
2012. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

"Kösz, hogy tudattad velem, hogy hülye vagyok."


Szívesen máskor is.

2012. febr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem csak a tanyákon vannak ilyen esetek, sőt... Egyszerűen ott könnyebb préda az ember, nincs nagyon szomszéd, se semmi, hiába kiabál az ember, nem hallja senki. Falu helyen, de külvárosokban is előfordul nem egyszer!

Engem már szintén úgy neveltek, hogy a bankban van biztonságban a pénzem, sőt... a telefonomban el van mentve a letiltó szám, hogyha elveszíteném, vagy ellopnák a tárcámat, amint észreveszem, azonnal tudjak intézkedni. Rajtam kívül senki nem tudja mekkora összeggel rendelkezem, nem kapok róla, elszámolást, mindent én intézek neten, vagy személyesen a bankban. Ha valaki ide betörne max technikai tárgyakat, ékszereket vihetnének, mert egy fillér készpénzt nem tartunk itthon.

(ennek egyébként az is oka, hogy egy barátom a külföldön megkeresett pénzét otthon tartotta és amikor egy zárlat miatt leégett a tetőterük, akkor a spórolt pénzének 80%-a elégett)

Ennek ellenére egyik nagymamám ennek a totális ellenkezője. Szintén nem hajlandó bankban tartani a pénzét. Inkább otthon dugdossa, pedig egyedül élőként retteg, hogy mikor esik ő áldozatul. Nem kap túl sok nyugdíjat, még is igyekszik a legnagyobb részét eltenni, mert ő még abban a korban nevelkedett, ahol az emberek maguk gondoskodtak a saját temetésükről, ahogy előttem már írta valaki az illetékekről és mindenről, ami a halála után költség lenne, hogy úgymond ne hagyjon itt teherként senkire semmit.


Az, aki képes egy idős emberhez betörni, abban reménykedik, hogy ő is hasonló beállítottságú és otthon tartja azt a kis pénzt, amit hosszú évek során sikerült megspórolnia. Nem gondolnak bele, hogy egy ilyen idős embernek az is mekkora lelki teherrel jár, ha ettől a pénztől megfosztják őket (ez náluk elvi kérdés), nem hogy még bántalmazzák is őket.

Ahogy már ezt is mondták, aki idősektől, gyerekektől lop, az nagyon alja nép, akik napról napra élnek szinte és 1-2 ezer forintért is képesek ölni! Már nem azért, mert olyan borzasztó lenne a helyzetük, hiszen ha ebből indulunk ki, akkor nem lenne olyan magyar család szinte, akik ne lopásból élnének...

2012. febr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!