Magyarország el fogja veszíteni önállóságát mint Görögország?
A koldusoknak nincs választásuk – talán ez a mondat ütött leginkább szíven a Magyarország helyzetéről megjelent eheti számtalan külföldi elemzés közül. Az elmúlt napokban világszerte sokat foglalkoztak velünk, mert Orbán Viktor brüsszeli „pozíciókeresése” már megint rendkívüli módon ránk irányította a figyelmet.
Első körben még nem voltunk koldusok, csak furcsa ágyastársak, mert akkor még úgy tűnt, hogy az Európai Unió 27 tagállama közül Nagy-Britannia és Magyarország lesz az a kettő, amelyik elutasítja az Eurót és az európai gazdaságot mentő bizalmi alkut, a mélyebb, központibb, német ostorral kikényszerített európai együttműködést. Aminek a lényege, hogy az országoknak, a kormányaiknak, meg persze a miniszterelnökeiknek könyörtelenül csökken a mozgástere. Hiszen ebben az Európában mi, magyarok már nem csak a közös európai piac előnyeiből részesednénk, hanem kötelezően követnünk kellene a többségi (alapvetően német) gazdasági, pénzügyi és politikai döntéseket. Be kellene tartanunk minden szabályt, százalékot, adótörvényt és előírást, mert különben azonnal jön a büntetés.
Ebben az Európában valóban csökken a mozgástér, a magyar önállóság, ami persze már így is csökkent réges-rég. Hiszen mást sem hallunk, mint hogy a magyar gazdaság állítólag épp azért került megint nehéz helyzetbe, mert Németország nem úgy teljesített, mint arra mi magyarok számítottunk.
A magyarok koldusok – keményedett a hangnem pár nap alatt a New York Timesban, mert bár a képzeletbeli függetlenségünket védve ellenállunk Európának, közben mégis pénzért kell kuncsorognunk a Nemzetközi Valutaalapnál és az Európai Uniónál. Csinálhatnak úgy a magyarok, írták a lapban, hogy ők szabják a feltételeket, de a valóság mégsem ez. Nincs már nekünk mozgásterünk és vétójogunk semmiben, csak legfeljebb lehetőségünk kimaradni, aztán pedig lemaradni. Hiszen még a nálunk sokkal erősebb Nagy-Britannia miniszterelnökének is azt vágták a fejéhez a saját parlamentjében, hogy amit Brüsszelben művelt az nem győzelem volt, kár hősködnie, mert a csatát így, kimaradva, nem nyerheti meg. „Ha ellenállsz valaminek” - mondták neki – „ami nélküled mégis megvalósul, amit sehogy sem tudsz megakadályozni, az vereség. Akkor legyőztek.”
Készítette: Frei Tamás hivatalos oldala
Már elveszítette az EU.-tagsággal ...
A MALÉV becsődöltetése is brüsszeli döntés volt nem magyar kívánalom - és ez csak a jéghegy csúcsa.
Szegény Magyarország,szegény MI !
"...balsors akit régen tép..."
Nos a "víg esztendő" jócskán várat még magára.
Legalábbis amíg nem lesz mód az EU.-ból való kilépésre. Mondd,hogy én mondtam.
:(
Lehetséges, hogy elveszíti önállóságát, ahogy részben már elvesztette, mert alakulóban van a Brüsszelből irányított, átláthatatlan, antidemokratikus, félszocialista birodalom.
Nem panaszkodhattok, mert lelkesen megszavaztátok a belépést 2003-ban :)))
Gondolom, Frei is igennel szavazott, akkoriban még, ha jól emlékszem, liberális díszpinty volt.
Abban persze mindig lehet reménykedni, hogy majd az unió szétesik/összeomlik, mert egyébként a vezetése nem mutat különösebben nagy rátermettséget. Az EU látványosan rosszabbul teljesít a legtöbb dologban, mint K-Ázsia vagy É-Amerika. Abban lehet reménykedni, hogy "Ejrópa" annyira meggyengül, hogy a nagyobb tagállamoknak is megéri majd kiszakadni belőle: pl. az UK az USA-val tart stb.
Magyarországnak lehet, hogy kelet felé kellene nyitnia. Mindegy, hogy hogyan, de ellensúlyozni kell az európaiak nyomulását velünk szemben.
"Akkor az Európai UNIÓ úgy fogja irányítani Magyarországot, mint ahogy 1989 előtt a Szovjet UNIÓ?"
Nem. Egyrészt a SZU egy önálló állam volt, az EU nem állam, hanem valami egyéb.
Az EU-ban egy "tag"állam sem önálló, az EU nem Német Birodalom, hanem EU.
Az EU szocializmus kori megfelelője a KGST. A KGST azonban csak egy gazdasági együmttműködési szervezet volt, nem akart birodalom lenni.
A KGST és EU között rengeteg lényeges különbség van. Az egyik, hogy az EU politikai szervezet is, a KGST főleg a gazdasággal foglalkozott. Az EU lényege, hogy olcsó munkaerőt irányít a perifériaországokból a centrumországokba, vagyis lefölözi a képzett munkaerőt a szegényebb tagállamokból. A KGST ezt nem csinálta, alig volt benne munkaerőáramlás.
Sokáig lehetne sorolni a különbségeket. Az egyik pl. az, hogy a SZU rengeteg támogatást nyújtott a KGST tagállamoknak, amennyiben piaci ár alatt adta nekik a kőolajat és földgázt. Ezt azok feldolgozták vagy reexportálták piaci áron. Az NDK és Bulgária gazdaságát pl. sokáig ez tartotta a felszínen.
Hasonló segítséget az EU-tól nem kapnak a perifériaországok. Az EU-nak nem célja, hogy Magyarország, Románia, Portugália stb. fejlődjön. Ellenkezőleg, a cél az, hogy ezek az országok olcsó munkaerővel lássák el a centrumot. Ez pedig akkor lehetséges, ha ezek az országok fejletlenek maradnak és magas bennük a munkanélküliség.
Ezek marketing- és propagandatechnikák. Magyarabbul: mézesmadzagok. A mindennapi túléléssel kűzdők figyelmét el-elvonják arról, hogy nettó befizetők vagyunk az EU-kasszába.
A helyzet szempontjából nincs jelentősége, de a véleményeméből van: rengeteg töprengés, latolgatás után a belépésről való szavazástól..tartózkodtam. Az volt az egyetlenegy alkalom, amikor nem éltem az állampolgári jogommal. Máig sem szégyenlem.
(#2-es vagyok)
12:22
Mert annak a pénznek, amit az országból nyereségként kivonnak a centrumországok, a tizedét visszaáramoltatják "fejlesztési" támogatások formájában, hogy az átlag paraszt azt higgye, az EU egy jó dolog, mert "pénzt ad".
Kb. mintha ellopnám a pénztárcádat, amiben 20 ezer forint van, aztán meghívnálak egy ebédre, és megállapítanád, hogy nagylelkű ember vagyok.
20:17
Én nemmel szavaztam, de akkoriban csak azért, mert megalázóan primitívnek találtam az "igen" melletti kampányt (bécsi cukrászda stb.), és az volt a megérzésem, hogy az ilyen szintű primitívség mögött valami hamisságnak kell lennie. Ma úgy látom, hogy a megérzésem helyes volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!