Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ismertek valami olyan módszert...

Ismertek valami olyan módszert, amivel házilag tudnék könyvet kötni?

Figyelt kérdés

Persze csak amatőr szinten, lapokat egymásra, és valahogy összefűzni tartósan, hogy úgy nézzen ki, mint egy kézzel készített könyv. Ajándékba szeretném valakinek.


Bocs, nem tudtam, hova tegyem ezt a kérdést.


2012. febr. 4. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:

(Szerintem barkácsolás kategória mondjuk.)


Amúgy milyen vastag lesz?


Legbugyutább módszer, ha minden lapot lyukasztóval kilyukasztasz, és valami madzaggal összekötöd. Ez nem túl tartós, inkább füzetszerű.


Ha van lehetőséged beszabadulni valami jól felszerelt irodába (titkárnő ismerősök jól jönnek...):

Akkor van egy olyan módszer, hogy egy gép szögletes lyukakat lyukaszt a lapok szélére, aztán kell két keményebb papír (vagy átlátszó műanyag), ezeket is kilyukasztani, és végül egy műanyag méretben hozzá való spirállal összefogni őket. Na ez nem fog szétesni!


Egyszerűbb módszer, hogy a lapok elé/mögé beteszel szintén egy keményebb papírt mait borítónak szánsz, majd az egészet összefogod, és a szélére ráhúzol egy műanyag sínt. Papírboltban kapható...


Gyerekkoromban meg varrtam a papírt.. :-) Pár lapot összefogsz, félbe hajtod, és a hajtásmentén átszúrod őket több helyen egy nagyobb tűvel. Aztán kisebb tűvel összevarrod, úgy már könnyen átmegy a cérnás tű... (Hát a varrógépet nem nagyon ajánlom erre. :-)) Na csak ezzel az a baj, hogy nem lesznek egyenlő szélesek az oldalak, a belsők mindig kilógnak... De ez jól is nézhet ki.

Ha vastag könyvet csinálsz, akkor mondjuk ötösével összevarrod a lapokat. (Ha akarod egyenlőre vághatod a szélüket azért..) Na aztán ezeket a csoportokat is összefogod, és a varrásukat varrod össze. Vagy hozzávarrod egy rongypánthoz. Eztán csinálsz valamiből kemény borítót. Behajtod megfelelő helyen, majd beragasztózod a középső csíkot, a rongypántot is, hogy sok ragacs legyen, és összerakod. Hagyod csontig megszáradni. Majd a borító belsejéhez ragasztod az első és utolsó lapokat. Ha ügyes vagy, nem esik szét...

2012. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek jó ötletek. Hát a varrásban béna vagyok, és vastagra szeretném. De lehet, hogy le tudom valahogy majd fűzni, a felsorolt ötletek sok jó ötletet adtak. Azért, ha valaki tud még, írjon. Köszönöm az eddigieket is.
2012. febr. 4. 20:11
 3/5 A kérdező kommentje:
Annak a műanyag sínnek van vmi neve, hogy hogy tudok érdeklődni utána?
2012. febr. 4. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom a nevét. Régi munkahelyen voltak ilyenek, én mindig csak lenyúltam 1-2 darabot, ha valami rendezett anyagot kellet csinálni. Kolléganő szerezte be tapírboltból. Én ezekből csak vékonyakat láttam, amibe max úgy 50 lap húzható, de biztos van sokféle méret.

Ja és ezek olyan hosszúak voltak, mint egy A4-es papír hosszabb széle. De az szerintem levágható, ha nem árulnak kisebbet.


Szerintem ha bemész egy nagyobb fajta papírboltba, akkor biztos találsz ilyen iratösszetűzős dolgokat, ami a könyvedhez is jó lehet...

2012. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítséged.
2012. febr. 4. 23:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!