Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A d-amerikaiaknak és a cigányo...

A d-amerikaiaknak és a cigányoknak hasonlít a mentalitásuk?

Figyelt kérdés
Tudom, nem lehet általánosítani, de azért mégis van egy köztudatban kialakult kép.
2012. jan. 29. 04:49
 1/6 anonim válasza:
64%

"A spanyol nyelvű világban a kelet-európai, zömmel magyaroszági eredetű vándorló cigányoknak rossz hírük volt, főleg az, hogy amerre vándorolnak, ott 3 év alatti gyermekeket rabolnak el és mutatványosokká képzik őket. Egy latin-amerikai magyarokkal foglalkozó könyv írta, hogy emiatt Dél-Amerikában a 19. századig a Hungaró szó egyet jelentett a cigánnyal, és ezen csak a nagy magyar kivándorlási hullám változtatott 1918 után."


"Egy latin-amerikai magyarokkal foglalkozó könyv írta, hogy emiatt Dél-Amerikában a 19. századig a Hungaró szó egyet jelentett a cigánnyal" – ez most is így van, ezért sajnos a magyaroknak nincs jó híre a hispán világban. A spanyol nyelvész ismerősömtől hallottam még régebben, hogy egyik ismerőse, aki Magyarországon járt, mesélte neki, hogy "érdekes, hogy alig láttam az országban magyart: majdnem mindenki magas, világos hajú és szemű".


[link] cikk kommentjeiből

2012. jan. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a linket meg a hsz.-t! Nekem is teljesen másoknak tűnnek, viszont külsőre meg olyan nagy a hasonlóság, már ha nem az indiánokat vesszük. Ha csak az arcot, tekintetet nézem, azt hinném, roma, de a beszéd, viselkedés, élethez meg az emberekhez való hozzáállás teljesen más.
2012. jan. 29. 05:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is meg tudom erősíteni, hogy Közép-Amerikában a húngaro=cigány a mai napig.
2012. jan. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Én is meg tudom erősíteni, hogy Közép-Amerikában a húngaro=cigány a mai napig."


És ez náluk is pejoratív?

(Ne értse senki félre, csak az általánosságban kialakult képről van szó, nem fajgyűlölet.)

2012. jan. 29. 10:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Dél-Amerika spanyol/portugál nyelvű lakosainak semmi köze a cigánysághoz (gondolom, te is jól tudod, Kérdező) - így a cigány mentalitáshoz sem. Az, hogy a kivándorolt cigányok - akik nem is biztos, hogy Magyarországról származtak mindannyian - ott is rossz hírét keltették az országnak, mint mindenütt, végtelenül sajnálatos. Ezért kellene ma, amikor nagyobb számban áramlanak Nyugat-Európa és Kanada felé, határozottan leszögezni minden fórumon (külügyieken is): ez a népesség nem magyar nemzetiségű. Cigány. Románia ezt - joggal - megteszi: nem hagyja veszni az országimázsát. Mi vajon mire várunk?

Aki pedig a "rasszizmus"-dumával akar jönni. az ne tegye.

Ezek az emberek naplopók, bűnözők - éls ezzel párhuzamosan: cigányok. Nem magyarok: az állampolgárságuk az.

2012. jan. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. febr. 6. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!