Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen érzéketlenek az...

Miért ilyen érzéketlenek az emberek? Ha egy fogyatékost látnak, a legtöbben kiröhögik vagy lenézik.

Figyelt kérdés

Komolyan ezt csak én érzem így??

Igaz 13éves vagyok de elég szánalmasnak találom..


2009. máj. 26. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Mivel van kerekesszékes barátom, akivel sokat közlekedünk a városban én ezt nem tudom megerősíteni. Kiröhögést, lenézést soha nem tapasztaltam, néha "bámulást", de azzal nem szoktunk törődni.
2009. máj. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is így látom. Az becsülendő, hogy 13 évesen ez a véleményed, de hogy az emberek miért ilyen mocskok arra nincs válasz...
2009. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

sajnos velem ma is volt ilyen.

lakik itt egy ien szellemi fogyatékos, aki megszökött vagy nem tudom, és ő minden reggel busszal megy be. és közben magában beszél jó hangosan, számolgat meg szólongatja az embereket. és azok meg jól kiröhögik .:(

2009. máj. 26. 21:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szellemi fogyatékosokat sokkal inkább kinevetik, kiröhögik.

A tolószékeseket pedig sokkal kevésbé.

2009. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Sok tapló van ez tény de azért már empatikusabbak az emberek mint rég. Szerintem. Nekem az a fontos h a gyerekeimnek milyen mintát adok, ha nagyobbak lesznek sokat fogunk erről beszélgetni.
2009. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) Ezt én is mindíg kérdezem.... Én vak vagyok (beszélő számítógéppel írok). Elég szomorú, hogy amíg Te 13 évesen ilyen éretten gondolkozol, más még felnőtt korában is 5 éves szinten gondolkodik erről a témáról.... Én is szánalmasnak találom az ilyen embereket, én azon a vélemeényen vagyok, hogy inkább ők azok, akiket sajnálni kell, amiért ilyen tudatlanok, nem a fogyatékosokat. Örülök, hogy ilyen jól gondolkozol! 18/l
2010. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
22%
na már ne is haragudjatok de tinektek fogalmatok sincs mien egy szellemi fogyatékos gyűlölöm öket van egy ien rokonom é velle kel együt élnem mondhatom nincs 2 perc csönd foamatosan beszél öszeszarja a budit stb én ezzeket nem sajnálom kiásatnék velük egy gödröt aztán fejbelöném ökett és arcal lefele ásnám el öket biztos ami biztos
2010. jún. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

utolsó válaszoló csak gratulálni tudok.. szánalmas vagy az a rokonod nem tehet róla így született. te meg ahelyett hogy így beszélsz róla, magadba nézhetnél és segíthetnél neki. pl megmagyaráznád neki amit nem szeretsz (tele..)

nekem is van egy beteg testvérem sosincs csöndben és mégsem beszélek így róla sőt szeretem nagyon.. pedig hidd el nem könnyű együtt élni a gondolattal hogy miért pont ő beteg..

2011. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!