Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért azt titulálják önzőnek...

Miért azt titulálják önzőnek manapság, aki nem akar gyereket, holott nem az az önző, aki minden áron gyereket akar, tűzön-vízen át?

Figyelt kérdés
Ha szegény vagyok, ha rossz a világ, kilátástalan a társadalmi helyzet, hitelt halmoztunk hitelre, albérletben élünk, munkanélküliek vagyunk, akkor is a lényeg, hogy gyerek,gyerek,gyerek, mert ezt tanultuk iskolában, ezt látjuk a tévében, ezt halljuk a barátnőktől, rokonoktól, filmekből, belső hangból. Ha valaki nem akar, rengetegen bélyegzik meg, hogy önző, karrierista, de az miért nem fordul meg senkinek sem a fejében, hogy pont önzetlenségből, azért, hogy a gyerekünket ne tegyük ki annyi megrázkódtatásnak, fájdalomnak. Mindent alaposan át kellene gondolni, sokkal-sokkal mélyebben, mint ahogy sok szülő teszi. Egy nő nem egyenlő egy anyával, ahogy egy férfi sem mindig egyenlő az erővel.
2012. jan. 16. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
teljesen egyet értek....pláne, mikor a 15-17éveseket bíztatják, h el ne vetesd...könyörgöm, hova szüljön??? ugyan ez ha egy 20on páréves teszi fel a kérdést...ne vetesd el, rémálmod lesz, nem tudsz tőle szabadulni...könyörgöm, az jobb, ha a nyomorba szül gyereket, aki 3télen át ugyan azt a lukas cipőt fogja hordani????
2012. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
abszolút igazat adok.
2012. jan. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Osztom a véleményed, de az ember mégsem egy kalendárium. Szerintem a magyar társadalom kb. 70%-a ha arra várna, hogy mikor lesz annyi pénze, olyan helyzete, hogy nyugodtan vállalhatnak gyereket, akkor az sose jönne el. A gyerek jó dolog, és szerintem sem kell mindenáron, de azzal vitatkoznék, hogy ez a tévé miatt. Pont a tévé karolta fel a szingliséget. A szaporodás életösztön, tovább akarjuk örökíteni a génjeinket. Ennél humánusabb magyarázata is van: a fiatalabb gondoskodik (jó esetben) az idősebbről. És ez nem pelenka cserére vonatkozik. Belegondoltál már milyen unalmas lenne az ember élete gyerek nélkül? Egyszer mindenki elveszíti a nagyszüleit, szüleit, többi idősebb rokont, és ha nem reprodukálódik a család, akkor maradna a magány. Ezt nem lehet pótolni sem ismerősökkel, se barátokkal. Még ha el is költözik a gyerek, azért csak vannak családi összejövetelek, jönnek az unokák, ezek további célt adnak az életnek, és örömöt. Épp ezért én azt mondom, hogy 35 után már késő van szülni. Meg kell adni a gyereknek a lehetőséget, hogy fiatal és egészséges szülei legyenek, és "használható" nagyszülei. Dédszülők manapság már szinte nincsenek is.
2012. jan. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Különben a másik oldalról is nyugodtan szót említhetünk, ha már önzőségről beszélünk. Azokról, akik például csak a családi pótlék miatt vállalnak gyereket. Mert sajnos ilyen is van. Számomra ez nagyobb önzőség. Nem irigylem annak a gyereknek az életét, akit csak anyagi okokból vállaltak..
2012. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi itt-ott kimaradt 1-2 szó. A nagy hévben kifelejtettem. Nagyon sokan kampányolnak itt az abortusz ellen, én se értem, hogy miért. Szerintem 1 gyerek még nem katasztrófa, inkább a többi jelent már nehézséget.
2012. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én inkább azt érzem, hogy mostanában a kampány inkább a gyerekvállalás ellen megy... Egyszerűen minden azt sugallja, hogy ne vállaljon senki gyereket.
2012. jan. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pedig vannak itt sokan, akik meg akarják győzni a dilemmázó nőt, hogy ne vetesse el, mert majd ismerősök biztos adnak kiságyat, ruhát stb. és hogy nem kell elkényeztetni a gyereket. Szóval lassan már az új, kínaiban vásárolt ruha is kényeztetésnek minősül. Hát sajnos egyre inkább luxus lesz a gyerek. De mindig lesznek, akik akarják majd a 2. meg 3-at is.
2012. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A segélyeseket meg ne vegyük ide, mert igazából ők nem fognak se feljebb jutni, se lejjebb csúszni. Ők erre az életformára vannak szocializálva, és ezen szerintem sehogy sem fogunk tudni változtatni.
2012. jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy önmagát kinőtt társadalmi norma, ami egyfelől politikai (gyerekvállalásra buzdító kampány, iskolában tanítani a udvarlást, pelenkázást), másfelől vallási ("Szaporodjatok és sokasodjatok..." - elfelejtve a mondat folytatását "...és töltsétek be a Földet") vonzatú.


Az abortusz nehéz kérdés, mert valóban elpusztítása egy emberi életnek, amire akkor sincs mentség, ha sok célszerűbb érv van mellette. Végső soron akár örökbe is lehet adni - sőt, ha nem akarja, ne is tartsa meg.


És ha már örökbe adás... ott van egy csomó árva, aki arra vár, hogy szerető családba kerüljön. Még a mai túlnépesedett Földön is csak meddő pároknál merül fel az örökbefogadás kérdése. Akkor mit is akar a leendő szülő? Önzetlenül egy gyermeket, akit szeretetben nevelhet, vagy kielégíteni vágyát, hogy saját génjeit továbbörökítse?


Szóval nagy hazugságok vannak a dolgok mögött.

2012. jan. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem örökbe már csak az adja, aki kifutott az időből, és nem tudja elvetetni. Ismerek ilyen példát. Ilyenkor belegondoltok, hogy mit beszéltek?? Ez esetben ki kell hordani a gyereket, viselni a terhesség minden velejáróját, kitágul a bőröd, meghízol úgy, hogy meg se akarja tartani az illető. Emellett pedig a környezet is látja, azoknak mit mond?? Hogy örökbe adásra lesz??

Az abortusz szerintem nem gyilkosság, én lelkifurdalás nélkül megtenném, de soha nem lennék képes egy megszületett csecsemőt, aki már ténylegesen a világon van örökbe adni. Egy nyugodt éjszakám nem lenne, hogy hol van, hogy néz ki stb. És egyszer meg fogja tudni, hogy az anyjának nem kellett. Aki 12 héten belül el tudta dönteni, hogy nem akarja, szerintem jobban jár ha elveteti. Hozzáteszem soha nem volt abortuszom, de örülök hogy van rá lehetőség, ha kellene.

2012. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!