Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mihez kezdenél, ha tudnád...

Mihez kezdenél, ha tudnád biztosan, hogy szerdától hajléktalan vagy?

Figyelt kérdés

Munkám nincs és így pofám sincs bekucsonorgni valahlva nemtudván, hogy mikor tudok onnan esetleg elköltözni.


kicsit tanácstalan vagyok, mert nem tudom ilyenkor mit lehet tenni. Hajléktalan szállókról csak rosszat hall az ember(kirámolják a megmaradt értékeit, zaklatják) utcán már nem szabad lenni, börtönbe meg nem szeretnék kerülni. a kör bezárult, jobb lett volna, ha nyáron következik ez be, de nem én írom a könyv lapjait. Szóval merre indulnál el?


2012. jan. 15. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Rokonok, barátok, ismerősök első sorban. És így, őszintén. Ekkor persze kiderül, hogy a barát mennyire barát, ill. a rokoni kapcsolat mennyit ér.


Ez mellett bevállalnék minden alkalmi munkát, amiből pénzt láthatok, és néznék valami tényleg olcsó albérletet.

2012. jan. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fölöttem is lebeg ez a lehetőség, szerencsére két barátom is felajánlotta, hogy ha kell, átmenetileg mehetek hozzájuk. Szóval mennék. Egyiküknek már segítettem ugyanilyen helyzetben, szóval valószínűleg hozzá mennék elsősorban. Megcsinálnám helyette a házimunkát, hogy ezzel is segítsem, és ezerrel állást keresnék.
2012. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tetris ***** válasza:
67%
Olyan őrzési feladatot keresnék, ahol éjszaka ott lehet aludni. Például valami telephely, amire a tulajnak nincs pénze biztonsági őrt alkalmazni, de te szivesen ott maradnál éjszakára, ha ott megalhatnál az irodában. Közben a telephely se lenne teljesen védtelen.
2012. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tetris ***** válasza:
Jelentkezz takarítónak a korházba. Éjszakára megalhatsz valahol az alagsorban egy eldugott helyen. Fürdeni tudsz ott is, és meleg helyen vagy. Ebédet is befizetheted.
2012. jan. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olyan állás, amihez adnak szolgálati lakást. Gondnok mondjuk.
2012. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy tanyára karbantartónak, de ezekről elég sok rosszat lehetett hallani az utóbbi időben a médiában.
2012. jan. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a fő gond, milyen állása legyen a kérdezőnek. Ha mást nem, szobát már 30 ezerért ki lehet venni, szóval az se gond, ha nincs szolgálati lakás.

A probléma az, hogy addig mit tegyen.

2012. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos hogy van hova mennie. Speciel ha az én szüleim meghalnának akkor én is utcára kerülnék rövid időn belül. Nincsenek kapcsolataim.


Munkával kapcsolatban: én nem bíznám semmimet olyan emberre akinek már nincs mit veszítenie. Plusz mihez kezd egy alvó biztonsági őrrel vagy takarítóval a munkaadó. Az alvásért senki sem fizet.


Nagyobb városokban jobban gondoskodnak a fedélnélküliekről. Minden városnak kötelessége felkutatni az hajléktalanokat és segíteni őket az újrakezdsében. Ha nem fogadják el a segítséget, akkor nem tudnak vele mit kezdeni. K

2012. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát ez a baj, hogy én sem tudok sehova menni, mint írtam, úgy hogy nem tudom mikor lesz munkám, meg nem szeretnék valakinek a nyakán lenni, hisz nem tudom megmondani neki, hogy mikor tudok elmenni,ez meg csak tetézné a bajt. azért köszönöm a tippeket, még van 3 teljes napom, hogy megoldást találjak. Ha nem, hát akkor majd megpróbálok kijutni ausztriába, és valami szállodába hostelbe elhelyezkedni. Angolul bezsélek tökéletesen. Talán kicsit értékelik arrafele. ( mielőtt megkérdezné valaki, igen eddig kimehettem volna segédmunkásnak tudom külföldre, ha már beszélek nyelvet, de itthon akartam elhelyezkedni, csak nem sikerült, az én hibám, hogy túl későn vettem észre, hogy már "késő" van elugrani. )
2012. jan. 15. 22:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, de butaság, amit írsz. Teljesen nyugodtan megegyezhettek egy ismerősöddel, hogy max. két hónapig leszel nála, ha addig nem találsz munkát, még mindig kiköltözhetsz az utcára.
2012. jan. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!