Nektek mennyire fontos az ember társaitok élet szinvonala?
Vagy esetleg teljesen mindegy. Éljen mindenki úgy ahogy tudd!
Ha így van, hosszú távon mire számíthatunk szerintetek?
Olyan szempontból mindegy, hogy felőlem akár élhet jól is, nem fogok büdös burzsujozni.
Aki pedig önhibáján kívül van rossz helyzetben, azt sajnálom, de a kapitalizmus nem egy empatikus rendszer. Amíg nekem is megvannak a magam problémái, nem tudok mit tenni.
Azt gondolom tudjátok, hogy a kínai mentalitás miatt tart ott Kína ahol tart!
Mi az a pont vagy mezsgye amikor azt mondod magadnak meg van mindenem?
Miért kell még több még jobb mindenből az embereknek, amikor már végül is meg van mindene és csak élvezni kellene az életet, persze ha megvan rá a lehetősége!
"Mi az a pont vagy mezsgye amikor azt mondod magadnak meg van mindenem?"
Amikor nem kell azzal törődnöm, hogy vajon a jövőben is ki tudom-e elégíteni a szükségleteimet.
"Miért kell még több még jobb mindenből az embereknek, amikor már végül is meg van mindene és csak élvezni kellene az életet"
A rendszer lényegéből fakad. A gazdaságnak termelni KELL, minden körülmények között egyre többet, egyre olcsóbban, majd azt eladni és profitot termelni a végtelenségig. Ez csak úgy valósulhat meg, ha fenntartják a fogyasztást is. Következésképpen egyetlen termék sem lehet túl tartós és túl innovatív. Emellett az embereknek folyamatosan azt sugallják, hogy az új termék sokkal jobb, mint az eredeti, elégedetlenné teszik a jelenleg használttal, és ösztönzik a lecserélését, még ha valójában a jelenlegi is minden igényét kielégíti. Azt sugallják, hogy az újtól sokkal boldogabb lesz.
Ha az emberek rájönnének, hogy többnyire a jelenleg használt termékek is bőven megfelelnek az igényeiknek, és a gazdaság hosszú élettartamú és könnyen javítható termékeket gyártana, és a termékek új generációi valódi innovációt mutatnának fel, az a gazdasági rendszer összeomlásához vezetne.
Érdemes megnézni a mobiltelefon trendeket.
Ugye először a bevezetés után trend lett a grafikus kijelzővel ellátott.
Aztán a színes kijelzős, noha a színes kijelző mellé nem járt gazdagabb funkció.
Aztán a kamerás, ahol már ki lehetett használni a színes kijelző előnyeit, noha a kamerák igazából semmire nem voltak jók.
Aztán a "zenetelefon" (walkman mobil, express music), amik volójában alig tudtak többet, mint egy korábbi MP3 lejátszós telefon.
Aztán divat lett a lapos telefon.
Aztán divat lett az érintőkijelzős telefon.
Most divat az androidos telefon.
Mindezt 10 év alatt és mindegyikre olyan reklámhadjáratot építettek, hogy boldog boldogtalan megvegye, pedig a felhasználók legnagyobb részének még ma is bővel elég lenne egy nokia 3210 kaliberű telefon, és csak a legkevesebb használja ki ténylegesen az okostelefonok által kínált lehetőségeket.
Én ötödik éve használok egy 5320-ast, mert egyszerűen működik és a tudása nekem épp elég. Megtehetném, hogy akár most fogom magam és veszek egy HTC Desire-t vagy Samsung Galaxy-t (bármelyiket), de abban, amire szükségem van, nem igazán tudna többet nyújtani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!