Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért Orbán Viktor és a...

Miért Orbán Viktor és a parlamentben ülő férfiak döntenek az ország ügyeiről miért nem a nép szavaz interneten keresztül minden törvényjavaslatról?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 23:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én egyébként se tépem a számat a kormány ellen, de továbbra sem szeretném, hogy tudatlan, hozzá nem értő, laikus emberek döntsenek az ÉN sorsomról.

Mit gondolsz, mit szavazna meg a NÉP?

"Mindent ide, nekem, nekem, nekem, nekem, ingyen, mint a régi szép Szocializmusban."

Hova vezetne ez?

Csak gondolj már bele!

Te letennéd a sorsodat olyan emberek kezébe, akiknek halvány gőzük sincs a gazdasághoz, sem a joghoz, csak rövid távra tudnak előre nézni, vagy olyan buták, hogy rövid távra se, maximum csak 1 héttel előre, hogy mi lesz a kaja a hétvégén?

Azért te is gondolkodhatnál kicsit, mielőtt ilyen eszemet ötlet mellett érvelsz.

2012. jan. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A másik meg, hogy mit keres ott a többi párt a parlamentbe ha úgy is mindenről Orbánék döntenek? Ott vannak fizetett nézőknek, mint a Mónika Show egyik adásában?
2012. jan. 11. 23:30
 13/22 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam, illetve ezzel egyet is kell értenem, hogy a közvetlen demokrácia csak kisebb közösségek esetén működhet megfelelően, tehát egy egész ország lakosságát bajos lenne bevonni minden döntésben. Elméletileg a képviselőket mi, a NÉP választjuk, hogy a MI ÉRDEKÜNKET képviseljék. Más kérdés, hogy nem teszik.


De most komolyan, én magam sem mernék pl. gazdasági kérdésekben döntést hozni, mert hiába van véleményem, azért vagyok annyira tisztában saját magammal, hogy tudjam, nem értek hozzá, nem biztos, hogy tisztában lennék a döntésem minden lehetséges és valószínűsíthető következményével. Na már most, én ezt tudom magamról, de ezzel vajon a többség is így van? Kétlem.

2012. jan. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Én csak azt látom, hogy a hozzászólok vagyis a NÉP egy része lebecsmérli a saját tudását és hozzáértését a dolgokhoz, nagy az önkritikátok de vajon azt mennyire vizsgáljuk meg mi a NÉP, hogy a parlamentben ülő emberek akik a mi életünkről hoznak döntéseket, vajon mekkora tudással rendelkeznek, vagy csak a beszélőkéjük működik kiválóan? Szerintem a NÉP lehetne egy kicsit magabiztosabb önteltebb végül is minden forint a NÉP-től származik az az EU-tól és most Orbánék miatt az EU-s kohéziós támogatások befagyasztása következik.
2012. jan. 11. 23:38
 15/22 anonim ***** válasza:

"A szerv transzplantált emberek életével játszadoznak... "


Ha én játszadoznék az életükkel, akkor lehet, hogy még rosszabbul járnának...

2012. jan. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 zokniszörny ***** válasza:
Kedves kérdező, a hivatalos álláspont szerint mi per pillanat közvetett demokráciában élünk. Ez azt jelenti, hogy megszavazzuk a képviselőinket, akiknek a bizalmunkat adjuk, hogy jól, helyesen, tudásuk legmagasabb fokán, a NÉPet támogatva fognak döntéseket hozni. Amit te szeretnél, az a közvetlen demokrácia, és ennek a kivitelezése több szempontból is lehetetlen (Ernst-Wolfgang Böckenförde, német jogfilozófus szerint pedig valójában fogalmi tisztaságában soha nem is létezett.) Az pedig, hogy esetlegesen a képviselő nem a népet szolgálva, a nép akarata szerint dönt, legfőképpen a szabad mandátumból következik.
2012. jan. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert jelöltették magukat, és a többség öket választotta meg.
2012. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
A Böckenförde-paradoxon a politikafilozófiában a szekuláris liberális demokráciák önfenntartásának paradoxona: a szabadelvű állam olyan előfeltevésekre épül, amelyeket csak szabadelvűségének feladásával tudna garantálni. A paradoxon felállítója, Ernst Wolfgang Böckenförde német alkotmánybíró és katolikus jogfilozófus szerint a jogállam nem szükségszerűen garantálja az állampolgárok szabadságát (egy diktatúra is működhet jogszerűen a saját jogrendjéhez képest), ezért a jogot az igazságosságnak valamilyen külső mércéjéhez kell viszonyítani; ez a mérce Böckenförde szerint a vallásból származik, és így a szekularizációval az állam lemond róla.
2012. jan. 11. 23:58
 19/22 anonim ***** válasza:

"miért nem a nép szavaz interneten keresztül minden törvényjavaslatról?"


Egyszer olvasd el az országgyűlés honlapján, mikről szokott szavazni a parlament, aztán gondold végig, hogyan döntenéd el, hogy mit érdemes megszavazni és mit nem. Halvány fogalmad sincs az ügyek 99,9%-áról. A képviselők sincsenek képben a legtöbb dologgal kapcsolatban, de a pártoknak vannak szakértői testületeik, amelyek kialakítják a pártok álláspontját és aszerint szavaznak.

2012. jan. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

A tervutasításos gazdaságban, röviden tervgazdaságban a vállalatok, és a termelési tényezők túlnyomó része az állam tulajdonában van. A vállalatoknak nincs önálló döntési lehetőségük a termelést illetően.

Az állam nem minden területen hatékony, viszont bizonyos területeken kimondottan az. Ilyenek az egészségügy, a szociális ellátórendszer, a közművek és egyéb. Az állam felelős minden gazdasági döntésért, és ő irányítja a termelést utasításokkal (ukáz). Ezekben mindent szabályozással lát el: A tervgazdaságban szintén megfigyelhető egyfajta verseny, ez azonban a „legjobb” tervezet megszerzésére irányul. A tervek megszabják ugyanis a foglalkoztatható munkaerő számát, a felhasználható alapanyagok mennyiségét, stb.

2012. jan. 12. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!