Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ezzel az...

Mit lehet tenni ezzel az országgal?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy mennek/mennének külföldre, és a hazai állapotokat tekintve ez egyáltalán nem is csoda.


Ugyanakkor viszont sokan azt mondják, hogy ha az értelmesek elmennek, akkor ki fogja rendbetenni az országot?


Kérdés: egyáltalán hogy lehet rendbetenni az országot addig, amíg a politika olyan, amilyen, és amíg úgy állnak hozzá, ahogyan? Amíg túlságosan is sokakat lehet hülyíteni idióta szlogenekkel, amíg túlságosan is sokan lusták gondolkodni?


Bőven kevés lenne ide még az is, ha az összes külföldre vágyó ittmaradna, mert az előbb említett tömegekkel ők sem tudnának mit kezdeni - szerintem. A kérdés azonban hozzátok szól, akik azt mondjátok, hogy maradni kéne, és cselekedni...


...oké, de mit???


[Kivált, ha az ember mondjuk - neadj\'Isten - esetleg nem Fideszes és nem is Jobbikos.]


2009. máj. 17. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés.Hasonló kérdéseim vannak nekem is. De én úgy vagyok,hogy ha több tíz millió Magyar ember halt meg értem,ezer év során..Akkor nekem miért kéne őket cserben hagynom? Miért ne kéne énekelnem a Himnuszt,amikor azt milliók énekelték boldogan,mikor várták,hogy elmúljon fejük fölül a háború...

Egyszerűen nem kéne itt hagyni süllyedőbe az országot. A lényeg,hogy azzal is segítesz,ha csak az ismerőseidet,barátaidat hasonló gondolkodásra bírod.És okosan,gondolkodva cselekszel.

2009. máj. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Én őgy döntöttem, hogy megyek. Ez az életem utolsó értekező dolgozatában ki is fejtettem.
2009. máj. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én meg maradok. Aki innen elmegy annak máshol sem lesz hazája.
2009. máj. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kihal az a réteg, aki a "régiben" nevelkedett, akkor kezd el itt bármi is változni. Ugyanazok az emberek vannak a politikában, akik a kommunizmus idején.
2009. máj. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, az utolsó mondta ki a lényeget, bár az első is megfontolandókat írt.


A lényeg tehát az a kérdés, hogy amíg azok a bizonyos nemzedékek le nem cserélődnek, addig mit lehet csinálni? Addig csak a tehetetlen kínlódás van, ami meg senkinek nem jó, kivéve persze a magukat jól megszedő vezetőket.


Ami meg mások rábírását illeti a helyes gondolkodásmódra, azt természetesen az ember alapból is próbálja elérni, csak ugye erről is megvan szinte mindenkinek a maga véleménye, hogy mi a helyes... sokakat pedig egyszerűen képtelenség meggyőzni bármiről is, ami nem része az ő saját meggyőződéseiknek.

2009. máj. 18. 09:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!