Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha nem kívánat...

Mit lehet tenni ha nem kívánatos személy lettem az osztályban?

Figyelt kérdés

5.-es érettségi előtt álló diák vagyok. igazából soha nem volt jó a kapcsolatom az osztálytársaimmal,de mostanában ez a helyzet egyre jobban kiélesedett. a "baj" az,hogy van bátorságom ellenszegülni az osztály pár irányító szerepével, akiknek nyilván a véleménynyilvánítás nem tetszik.. sajnos ez miatt már teljesen elidegenedettem az osztálytól, már utálok bejárni is, kínszenvedés minden nap. tudom már csak pár hónap van vissza,és vége, de addig is nehéz eljutni..

anyummal sokat beszélgetek a dologról,osztályfőnökkel is,de nyilván nem tudják ők sem ezt megoldani.


2011. dec. 9. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű ezt mondani, de ne foglalkozz velük. Szard le őket nagy ivben. A szünetekben menj ki a teremből, igyál egy kávét vagy csak sétálgass.
2011. dec. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bánomisén ***** válasza:
100%

Érettségi előtt már butaság lenne sulit váltani, úgyhogy azt mondom, bírd ki valahogy, aztán tavasszal örökre vége lesz ennek az időszaknak.


Az meg, hogy saját véleményed van, nem baj még akkor sem, ha a hangadóknak és a többségnek ez nem tetszik. Önállóan gondolkodsz, nem úgy, ahogy a többség akarja. Nincs ezzel semmi baj, csak a te korosztályodban nem ez a divat és ezt nehezen fogadják el.


Bírd ki valahogy ez a néhány hónapot.

2011. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

valami van a levegőben, mert nálam is ez van. elment a kedvem mindentől és beszólogatok és nekem is beszólogatnak, negatív kisugárzásom van mostanában :)

talán mert nincs türelmed az osztálytársaidhoz, akárcsak nekem.. de én az életet is unom

2011. dec. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én mindegyik iskolámban ugyanígy jártam, kiközösítettek. Csak engem azért, mert nem volt bátorságom visszaszólni, mert nyúl voltam. A te eseted még mindig egy fokkal jobb, mert te legalább szavakkal megvédted magad. Arra kell nagyon vigyázni, hogy nehogy kelepcébe csaljanak -nehogy kiprovokálják, hogy valami törvénytelenséget elkövess ellenük, aztán azt felhasználják ellened. Én, annak idején, azzal álltam bosszút, hogy megpróbáltam -többnyire sikerrel -iriggyé tenni őket: rengeteget tanultam, hogy a teljesítményem jobb legyen, mint az övék, ha idegesek voltak, én feltűnően derűs és nyugodt voltam. Sokszor a legnépszerűbb embereknek vannak a legszánalmasabb, de divatos stílusú kapcsolataik, baráttal/barátnővel, felszínes haverjaikkal, nevelésre képtelen szüleikkel. Ezért nagyon is fáj nekik, ha a másikat boldognak látják. Ők nem azok. Ez még csak nem is bosszú, csak nyílt függetlenség. Ha irigyek, és amiatt bántanak, akkor neked csak azt kell lesned, hogy mikor próbálnak ellened elkövetni olyasvalamit, amit aztán felhasználhatsz ellenük.
2011. dec. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát én is így voltam, csak nálunk többségében fiúk voltak és kockák, nem is tudom, hogy bírtam ki, bár én évfolyamtársakkal jóban voltam, de örülök, hogy már elmúlt. Nincs sok hátra, bírd ki.
2011. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tetris ***** válasza:
100%

Annyira utálom, hogy szinte minden közösségben van egy személy, akit a többiek kipécéznek, és ez forrasztja egységbe az osztályt, hogy az az egy szerencsétlent mind utálják.

Sajnos a jelek szerint most te vagy ez a fekete bárány. Teljesen megértelek, mert én is voltam ilyen. Borzasztó rossz érzés, és nagyon személyiségromboló.

Én is csak azt tanácsolom, amit a többiek. Azt a pár hónapot, ami még hátravan, fogcsikorgatva, de bírd ki.

2011. dec. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a megoldás, hogy nem foglalkozol velük.

Általában mindig az kerül kiközösítésre, aki nem tartozik a birkanyájba. Képes az aktuális divattal és a hülyék elvárásaival ellentétben gondolkozni, és van egyénisége.

Én is ilyen voltam, tehát tudom miről beszélek :)


Eredmény: osztály - én = 0-1 a való életben.


Nem dohányzom, nem iszom, egészséges vagyok, és képes vagyok kreatívan gondolkozni, sokoldalú vagyok, és megbízható.

Haladok azon a bizonyos létrán.

Az osztály "menő" része meg egy rakás lepukkant alkoholista cigikirály lett a meki hátsó részében...

2011. dec. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hasonló cipöben jártam.

A legjobb "barátom" volt az osztálytársam, aki ráhajtott a barátnömre, elkezdett hazudozni Rólam stb.... a lényeg, hogy mindenkit ellenem fordított és képtelen voltam bármit is tenni, mert ha megütöttek és visszaütöttem, akkor 10-en vártak a suli után, hogy "elintéznek"...

Folyamatosan fenyegetve voltam, folymatosan beszólogattak annak ellenére, hogy ignoráltam öket.


Elmondtam burokban az osztályfönökömnek, hogy miröl van szó, megértette, nem faggatott és egyszerüen nem jártam be a suliba, csak napi 1-2 órát esetleg, amikor dolgozatot írtunk vagy ilyesmi.


Nagyon nehéz volt, idegileg tönkre vágott a dolog és azóta is azt érzem, hogy "kicsi" vagyok.


Nem vagyok haragos típus, nem akarok bántani senkit sem, de az a 2-3 ember a saját börén fogja megtapasztalni a megaláztatást.

2011. dec. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!