Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tapasztaltatok hasonlót...

Tapasztaltatok hasonlót családi vagy baráti kapcsolaton belül?

Figyelt kérdés
Miért változtatja meg az embereket a pénz? Én épp most csalódtam hatalmasat egy barátomba,ugyanis most sokkal jobban megy neki mert magas fizetést kap és ez nagyon megváltoztatta. Amíg "szegény" volt én segítettem neki anyagilag és mindig azt mondta ha egyszer neki lesz több akkor jut nekem is. Persze nem várom,hogy bármit is adjon de mára odáig fajult a felvágása,hogy már szóba sem áll velem.Nekem nem attól barát egy barát mert gazdag vagy szegény. Ha milliomos lennék én akkor is keresném és társa lennék jóban rosszban. Nekem ez furcsa és nem tudom mit kezdjek a helyzettel! Ti hogyan reagáltok ilyesmire?
2011. dec. 4. 10:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Kiegészítésül még annyit,hogy pontosan tudja,hogy nem akarok kérni tőle pénzt se mást. Eddig is én adtam mert jó érzés volt segíteni. De úgy érzem "megvásároltam" ezt a barátságot és most sok sok év után magamra maradtam mert már nincs rám szükség. Nehéz ez nagyon.
2011. dec. 4. 10:23
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

rossz az emberismereted,akkor is ugyanilyen gyökér volt, csak megjátszotta magát előtted, hogy támogasd

pszichopata alkat az ilyen

2011. dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is volt ilyen barátnőm. Nagyon szegények voltak és már napi szinten tőlem tarhált pénzt tízóraira. Eleinte még azt mondtam, hogy jó, egyszer-egyszer belefér a dolog. Na de én sem vagyok milliomos ám, az a napi 200 forint nekem is mínuszt jelent. Ennek a leányzónak most lett munkája, felém sem néz. Szerintem azért, mert gázul érzi magát, hogy azelőtt koldulnia kellett tőlem. Plusz nyilván az embernek csak addig kellenek barátok, amíg szükség van rájuk. Legalábbis sajnos vannak ilyen lények, akik leginkább csak kihasználják a másikat, aztán, ha már nincs rá szükség elfelejtik, hogy ki is volt az, aki mindennap ételt adott neki...
2011. dec. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon elszomorít,hogy nem találok igaz barátokat és amiben eddig hittem illetve akiben eddig hittem az már a múlt. Én sosem tudnék ilyen lenni,ebből indulok ki.
2011. dec. 4. 12:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen jó kis barátnőm... Nagyon szegények voltak az tény. Fősulis koliban éveken keresztül a baráti társaság etette, cigiztette, mert olyan jól manipulált.

Később odavittem dolgozni a cégünkhöz, majd kivettünk közösen egy lakást. Az első vitánál előállt azzal, hogy neki "jár" a fele annak a jutalomnak, amit én kaptam a cégtől, amiért őt ajánlottam. Na ekkor rúgtam ki a lakásból és szakítottam meg vele a kapcsolatot. Természetesen neki áll feljebb azóta is. Élősdi hiéna pióca az ilyen, azt se érdemlik meg, hogy felidegesítsd magad.

2011. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!