Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fantasykban és könyvekben...

Fantasykban és könyvekben mindig megjelenik a széttört kard motívuma. Tényleg el lehet törni egy kardot?

Figyelt kérdés

Először is bocs, ha rossz kategóriába tettem a kérdést, de nem igazán akartam se a könyvhöz, se a filmhez tenni, végül is nem arra vonatkozik. Azt szeretném tudni, hogy lehet eltörni egy pengét? Megkérdeztem egy ismerőstől, szerinte penge pengét csak akkor tud eltörni, ha az egyik bronzból készült. Ebben szerintetek igaza van? Emberi erővel (=reális esemény következtében, nem ilyen, hogy Sauron rátapos) hogy lehet egy pengét 2 vagy több darabba törni?

Én is írok, de nem szeretnék olyasmit beleírni, ami valótlan. Szerintetek úgy el lehet törni egy pengét, hogy valaki rátapos a hegyére, miközben fogja a markolatát (lényeg, hogy megtartja valahogy), és vmi szablyával v fejszével ráüt? Vagy hogyan lehetne ezt megtenni? (Mondjuk szándékosan, nem úgy, hogy véletlenül töri el. De az is érdekel, hogy az ilyen filmekben hogy gondolják, amikor a harc közben véletlenül eltörik egy kard.)


2011. nov. 27. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
El lehet törni, a kiváló minőségű acél például egy nagyobb ütéssel eltörheti a szerszámacélt.(középkorban meg pláne, ott még vas kardok is voltak, azok pedig nem jelentenek nagyobb próbát egy acélfegyvernek) Az, hogy rátapos szerintem elgörbítené, az acél nagyon rugalmas, nem törik, inkább hajlik. Egy rideg pengét talán, de nem hiszem hogy ez reális lenne.
2011. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A rátaposó részt csak azért gondoltam, mert valahogy ki kell "feszítenie", hogy rá tudjon csapni. Szóval szerinted elképzelhető, hogy a régi, középkori pengék egy nagyobb ember ereje hatására egyszerűen eltörjenek?
2011. nov. 27. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha két lovag jó acéllal küzd, akkor kicsi rá az esély, talán ha csatabárddal vagy buzogánnyal megütik. A parasztok és zsoldosok kardjait pedig egyértelműen széttöri.
2011. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oh, értem. köszi
2011. nov. 28. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!