Mi értelme van a magázódásnak?
"Mi értelme van a magázódásnak?"
A bizalmas és a formális megszólítás megkülönböztetése a funkciója. Sokszor jól jön.
"Szerintem ez akkora butaság, mert így olyan, mintha akit magázunk valami feljebbvaló lenne"
Tiszteletadás. Ha majd téged magáznak, nem fog zavarni.
Amúgy ennél sokkal fontosabb, hogy az "Ön"-nel a viszony személytelen, hivatalos, szemben a "te"-vel. Amikor egész személyeddel részt veszel egy szituációban, akkor vagy "te". Amikor csak mint ügyfél, szakértő, főnök, beosztott, stb. vagy benne egy szituációban, akkor: "Ön".
Viszonyaink egy része személytelen, nem személyes. Az ezekre a viszonyokra jellemző távolságtartást jelzi a magázódás.
1.Az a butaság, amit írsz. A magázódás kell. Egyrészt nyelvünk öröksége, másrészt pedig egy ismeretlen emberrel ollik másképpen beszélni, és hasznos, ha különböző árnyalatokkal tudunk tiszteletet kifejezni. Más színezete van az "Ön", "maga", "te" szónak. Hasznos, de ezt majd később fogod megérteni.
2.Azt, hogy "a legtöbb nyelvben nincs ilyen" fogalmam sincs, mire alapozod. A világon hozzáértők szerint kb. 6000 nyelv van. Ebből te mennyit ismersz, hogy ilyet ki mersz jelenteni? Az általam ismert nyelvek közül csak az angolban, svédben és eszperantóban tudom, hogy nincs (a svédben egyébként elvileg van, csak nemigen használják, az angolban pedig volt, de ma már vannak más eszközeik az udvariasság és távolságtartás kifejezésére).
3. Istennel pedig ne érvelj, mert én például nem hiszek a keresztények istenében, és egy olyan dologgal, amit tényként nem lehet felmutatni, csak egyéni beállítottság és hit kérdése, nem lehet érvelni. Én sehogy nem beszélek vele, tehát számomra ez nem érv, és a többi nem keresztény számára sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!