Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért néznek úgy az emberre a...

Miért néznek úgy az emberre a boltban mint egy bűnözőre?

Figyelt kérdés
abból van már elegem hogy szinte akárhová bemegyek a boltba legyen az egy kis abc, egy Spar, vagy drogéria, mindenhol úgy megnéznek mintha valami bűnöző lennék és lopni mennék oda. én egy tök átlagos srác vagyok, mondjuk kicsit fiatalabbnak nézek ki a koromnál de nem hiszem hogy okot adna arra hogy a kis abc-ben is megyek végig a soron és még őrt áll az eladó, beáll a sor elejére hogy nézi hol járkálok nem-e nyúlok le valamit. akkor sparban még direkt oda állt a biztonsági őr hogy szemmel kövesse mit keresgélek a polcon...és ezt észrevenni szinte minden helyen. és mondon, nem nézek ki egyáltalán bűnözőnek, nem vagyok szakadt csöves ruhában hogy azért állnék ott lopni, semmi. beszéltem bolti eladó ismerősömmel ő azt mondta ez természetes, ez a munkájuk. mégis érdekes mód egy anyukát nem néznek annyira, meg nem állnak be még direkt figyelni a sor végére mit csinál...
2009. máj. 9. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
fura, velem is igy van, pedig egy tök atlagos lany vagyok, raadasul eszembe sem jutna lopni. Mindig elintezem magamban annyival, hogy nyilvan ez a dolguk, ök csak a munkajukat teljesitik, amig nem bunkok addig ezzel nincs is gond. Pl nekem mar volt olyan, hogy kifele besipolt a taskam a Match-ban tök kedves volt a biztonsagiör, pedig tele volt cuccokkal a taskam, de nem is feltetlezte, hogy onnan vettem volna el valamit, egy masik helyen, meg tök bunko volt a pasi, pedig semmi olyan nem volt a taskamban, amit onnan vehettem volna el, es ez nem jön le jol az amugy is megalazo helyzetre, amikor mindenki teged nez, mert azt hiszik, hogy loptal. En most mar kiküszöbölöm az ilyen helyzeteket, es mindig megmutatom a biztonsagi örnek, hogy ha van valami olyan a taskamban, ami esetleg a boltban is lehet. Mondjuk vicces volt, amikor Olaszorszagban reflexböl mentem a biztonsagiörnek megmutatni, hogy ezeket a dolgokat nem itt vettem, es nezett ram hülyen, hogy mit akarok, miert mutogatom neki a cuccaimat, mondta, hogy elöször azt hitte, hogy el akarok adni neki valamit :)
2009. máj. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nehogy azt hidd,hogy egy anyukát nem néznek annyira! 7 hónapos a kisfiam,tehát javában babakocsizunk. Van olyan bolt ahol csak bevásárlókocsi van. Na most ugye képtelenség a kettőt egyszerre tolni,ezért csak simán bemegyünk. Általában pár dolgot veszek csak és a kisfiam lábához rakom a kocsiba. Mindenki láthatja ,hogy mindent kiraktam-e,mégis úgy követ az őr mint az árnyék,hogy nem dugok-e vmit el a kocsiba. Egyébként szerintem ez csak nálunk ilyen nagy "divat". Igaz még csak egyszer jártam külföldön,de teljesen meglepődtem azon amit tapasztaltam. Izraelben ha bemész egy boltba,mosolyogva (!!!) köszönnek,a boltos nyugodtan ül a pult mögött és nem ered a nyomodba,hogy biztos lenyúlsz vmit. Teljesen más világ. Nekünk ez jutott. :)
2009. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem. köszi a válaszokat:)
2009. máj. 9. 22:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!