Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rejtő Jenő: Az elátkozott...

Rejtő Jenő: Az elátkozott part olvasónaplója?

Figyelt kérdés

Ez a mostani kötelező olvasmányom, és nem igazán boldogulok az olvasónapoló feladataival. Le kell írni különböző részekről, hogy miért humorosak, komikusak.. de egyszerűen nem tudom megfogalmazni, segítenétek?


"Nem vagyok babonás. Felvilágosult neveltetésem korán elszalasztotta a boszorkányokban és kísértetekben hívő ember szellemi tévelygését. Nem vagyok egy cseppet sem babonás, pedig láttam egy ködös éjszakán Fekete Tomot, a fejtelen kapitányt, a hajóján. Ezzel a két szememmel láttam, még köszönt is nekem, udvariasan biccentett a puszta nyakával, és ennek dacára nem vagyok babonás."


"Ámultan mentem mellette a lépcsőn...

A falak teljes nagyságban fényes, berakott kockákkal készült festmények. Mivel sokat forogtam jobb körökben, tudom, hogy az ilyen falfestményeket gobelinnek nevezik. A falból mindenfelé világító karok álltak ki, és a mennyezetet domború virágminták díszítettél, úgynevezett freskók. Ha ezek lehullanak, és piszkosak lesznek, akkor bármelyik múzeum magas árat fizet értük."


"Olvasottságomat anyai ágon szereztem. A Genovéva című megható történet volt az első könyv, amelyhez hozzájutottam, és az évek során többször is elolvastam. Később a kezembe került a Gil Blas című munka, és a Sing-Singben tízszer is átfutottam Lohengrin, a hattyúlovag históriáját. Ez a mélyenszántó történet végképpen átformálta a gondolkodásomat, midőn megértettem a mű örök tanulságát: A nő előbb-utóbb rájön, és te röpülsz, mint egy hattyú."


2011. nov. 12. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Itt már megválaszoltam ezt a kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. nov. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!