Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha az utcán láttok egy olyan...

Ha az utcán láttok egy olyan embert, aki láthatóan rosszul van odamentek hozzá megkérdezni hogy segíthettek e neki valamit?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 09:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem találom "veszélyesnek" az illetőt, akkor odamegyek segíteni.Mondjuk, ha elhanyagolt külsejű és gyanúsan fetreng, akkor őszintén szólva nem mernék odamenni, félek a részegektől.Ha valami hülye helyen"ájuldozik"például említett kapualj, akkor is gyanús lenne és nem mennék oda.

Nekem pánikos rosszulléteim voltak, gyakran éreztem annyira rosszul magam odakint, hogy azt hittem, menten elájulok.Ez általában nem látszott kívülről, de volt egy-két olyan alkalom, mikor úgy igazán elkapott és azt hittem, menten szívrohamot kapok, ilyenkor csak mászni bírtam,mint a csiga és pont ezekben az esetekben mindig épp valami elég elhagyott utcában voltam, hát, nem kívánom senkinek..

Aztán egyszer a pszichológusom azzal nyugtatott, hogy ha netán esetleg el is ájulnék valahol, akkor biztos segítene valaki, mert látnák, hogy nem egy részeg ember, hanem egy jól öltözött, rendezett külsejű hölgy van ott.Lehet benne valami igazság...

Kérdező, lehetséges, hogy akik melléd ültek, csak nem vették észre, hogy rosszul vagy?Hiszen nem voltál ugye eszméletlen?

Sajnos a legtöbb ember nagyon közönyös.

2011. nov. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Biztos hogy látták,én feltűnően tudok szenvedni :) Viccet félretéve,megszokott látszani rajtam,elfehéredek,reszketek. A pados sztorinál még telefonálgattam is,hogy valaki hazavigyen és a telóba mondtam,hogy nem vagyok jól.
2011. nov. 7. 11:48
 13/17 anonim ***** válasza:
Én már volt, hogy megkérdeztem, hogy minden rendben van e buszon. Főleg mivel velem is előfordult egyszer, nagy tömeg volt és állnom kellett, viszont nagyon rosszul lettem. Egy utas megkérdezte, hogy minden rendben van e, nem szeretnék e leülni. Persze ez függ a szituációtól is, mondjuk egy tömött buszon csak nem félek attól, hogy 5-6 ember kirabol, de éjszaka az utcán nem biztos, hogy megállok és megkérdezem van e valami baj, pláne mivel már volt 1-2 rossz élményem.
2011. nov. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát, attól függ. Pl. a múltkor egy szakadt külsejű férfi üldögélt egy kőpadkán, eléggé dülöngélt, szerintem nem volt túl jól. Ha egyedül lettem volna, odamentem volna, megkérdeztem volna, hogy tudok-e segíteni, viszont a 4 éves fiammal mentem, na őt viszont nem szerettem volna esetleges durvaságnak kitenni.

Ha arról van szó, hogy valaki elesik, összeesik, stb., akkor odamegyek, szükség szerint orvost hívok.

Bár a mentőkkel elég rossz a tapasztalatom. Volt olyan, hogy kocsiból láttam, hogy a ház fala mellett fekszik egy nő a földön, és mindenki csak kerülgeti. Felhívtam a mentőket, ők meg engem teremtettek le, hogy miért nem néztem meg, hogy van-e pulzusa, lélegzik-e, stb. Hiába mondtam, hogy kocsiban ülök, meg sem tudnék állni, csak gondoltam, szólok, aztán majd ők eldöntik, hogy kimennek-e vagy sem.

2011. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.

Nekem is vannak rossz tapasztalataim mentősökkel. 16 éves voltam és este 10 körül volt már, épp mentem volna haza az utolsó buszommal (bejárós vagyok, tehát egy busz visz haza), csak épp egy barátom túl sokat ivott. Barátnőmmel próbáltuk csillapítgatni, de nem lehetett, a gyereknek már minden baja volt, elkezdte felvágni az ereit meg ilyenek. Odáig fajult a helyzet, hogy felhívtam a mentőket, hogy jöjjenek érte, vagy csináljanak vmit. Erre közölték, hogy nem mennek ki maradjak ott vele, amíg jobban nem lesz. Elmagyaráztam nekik, hogy 16 éves vagyok, már rég otthon kellene lennem, és amúgy sem hiszem, hogy haza visznek majd, ha miattuk lekésem az utolsó buszomat. Erre közölték, hogy vagy ott maradok vele, vagy úgy jártam és lecsapták a telefont. Szerintetek? Visszahívtam őket , nem épp szép szavakkal elmondtam nekik, hogy mentősök és az a dolguk, hogy kijöjjenek, ha baj van, én viszont most haza megyek, de ha bármi baj lesz a barátommal, akkor tudom, hogy kit kell felelősségre vonni, mivel az összes ilyen beszélgetés rögzítve van :) 5 perc múlva vitték a gyereket. Enyhén szólva felháborító, amit csináltak, ezekben már nem is szabad megbízni, ott hagyják rohadni az embert :(

2011. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sajnos lyan világban élülnk, hogy jótett helyébe ne várj semmit. Azaz nem hiszem, hogy valaki oda fog jönni, ha bajom van.


Példa videó az emberek közömbösségéről a 2 éves kislánnyal: http://www.youtube.com/watch?v=EaUf-lFWgUc&feature=related

2011. nov. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Az egyik leggyakoribb és legveszélyesebb szituáció, ami miatt rosszul lehet valaki az, hogy leesik a vércukorszintje. Ilyenkor nem megyünk el mellette, hanem megkérdezzük, hogy cukorbeteg-e és megpróbálunk valami cukros dolgot adni neki, pillanatok alatt jobban lesz és utána nem kell azon töprengj, hogy esetleg hagytál-e valakit meghalni.


A 16 éves esethez pedig: nem csak mentőst terheli a felelősség, ha a barátoddal történik valami! Te hol voltál akkor, amikor leitta magát!? És soha, de soha nem hagyunk magára egy potenciálisan önveszélyes embert, hanem megvárjuk a mentőt és inkább lekéssük az utolsó buszt!

2011. nov. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!