Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha az utcán láttok egy olyan...

Ha az utcán láttok egy olyan embert, aki láthatóan rosszul van odamentek hozzá megkérdezni hogy segíthettek e neki valamit?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 09:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze!
2011. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Kiskoromban két vagy három alkalommal próbáltam segíteni ilyen embereknek és mindig elzavartak. Persze valószínűleg véletlen volt, csak hát na.

A másik, hogy mára annyira rossz a szemem, hogy az embereket az utcán szinte csak foltokként érzékelem, így nem is tudom megállapítani, hogy valaki rosszul van-e.

2011. nov. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2011. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Antimod ***** válasza:
100%

Sajnos kétélű a dolog. Hallottam, hogy kapualjakban nők rosszullévőnek tettetik magukat, majd a gyanútlanul odahajoló embert berántják a folyosóra, és odabent a társai kirabolják.

Ezek miatt a férgek miatt nagyon sokan a tényleg rosszul levőkhöz sem mernek odamenni. Persze akin látszik, hogy nem szimulál, azon én is igyekszem a magam szűkös határain belül segíteni.

2011. nov. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetben. Még akkor is, ha látom, hogy kicsit megszédül, vagy nehezen száll fel egy járműre. Nem tudok közömbös maradni és nem is akarok!
2011. nov. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Migrénes vagyok,velem kétszer fordult elő hogy az utcán jött rám. Mivel másik városban dolgozom,nem tudtam hazamenni. Egyszer egy panel lépcsőjére ültem le- akkor csak hárman mentek el mellettem úgy,hogy hallhatóan azt mondták részeg vagyok. Másodszorra egy padra ültem,akkor négyen is leültek mellém,de egy se kérdezte meg hogy vagyok. Ez nekem kicsit rosszul esett,kár hogy nem Ti voltatok ott. :) Én többször segítettem már másokon. Köszönöm a válaszaitokat.
2011. nov. 7. 09:43
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ösztönösen segítek, azonnal. Egyszer az erkélyről láttam meg, hogy egy nini elesett lent a parkban. Szaladtam le mint a szélvész, hogy talpra állítsam. Elég csendes környéken laktam akkor, épp nem sétált arra senki, szóval örültem, hogy akkor épp kint álltam az erkélyen. De utcán is ha látom, hogy valaki gyanúsan kóvályog, vagy baja van megkérdezem, hogy segíthetek-e. Olyankor eszembe sem jut, hogy valami félrevezetés lenne. Egyébként, ha valaki részeg és bajban van, akkor sem megyek/megyünk el mellette. Egyszer egy részeg férfi egy teli palack borral a kezében félig kilógott a járdáról, mi megálltunk a férjemmel az út szélén és átsegítettük egy biztonságosabb helyre. :-)
2011. nov. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
*nem nini, néni :_)))
2011. nov. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én segítek ha tudok, volt h biciklivel elesett embert hoztam le a forgalmas úttestről, lehet részeg volt nem tudom, de nem hagytam ott. Mások nem foglalkoztak vele.

Nekem klaszter fejfájásom van, és kb hasonló elbánásban szoktam részesülni mint a kérdező, még orvosi rendelőben is.

Jó h nem vernek agyon h "mit nyög meg kábuldozik itt".

Lehet ez azért van mert 27 éves vagyok, csak akkor szoktak segíteni az emberek másokon ha az kb nyugdíjasnak látszik.

2011. nov. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is igyekszem segíteni, átadni a helyzet, stb.

Vicces volt, mert egyszer nagyon kibicsaklott a bokám. Annyira, hogy mikor történt, összeestem az utcán, persze a másik térdemet meg úgy bevertem, hogy abból szó szerint ömlött a vér... A lényeg, hogy szép kis baleset volt, egyik lábam a bokám miatt nem működött, a másik meg a térdem miatt.

Az ezt követő napon kénytelen voltam munka-ügyben tömegközlekedéssel a városban viszonylag sokat mászkálni. Mondanom sem kell, hogy bicegni is alig tudtam.

Ebből az okból, mikor végre sikerült felmászni a buszra, természetesen az első szabad helyre le is dobtam magam. Aztán jöttek az idősebbek... (nem 80 éves, menni alig tudó emberekre kell gondolni, hanem olyan 60 év körüli, teljesen egészséges - legalább ránézésre - csak épp ősz hajú emberekre.)

Szinte az összes bántó megjegyzéseket tett rám, hogy én milyen jogon ülök, és nem adom nekik át a helyemet? Próbáltam mondani nekik, hogy nagyon fájnak a lábaim, előtte nap elestem, tényleg nem tudok menni/állni rendesen. Erre közölték, ha beteg vagyok, maradjak otthon, nekik viszont JÁR, hogy leüljenek. Erre mit lehetett mondani? Átadtam a helyet, és próbáltam kímélni a lábamat állva, ami egy buszon nem igazán lehetséges, úgyhogy a térdemen lévő seb felszakadt, és ismételten átvérezte a nadrágomat. Erre persze csak cuppogott meg szörnyülködött mindenki, hiszen mégis csak felháborító, hogy szegényeknek vért kell látniuk, mikor az olyan undorító...

2011. nov. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!