Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mátyás királyt bárki megverhet...

Mátyás királyt bárki megverhette volna?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam hogyha nagyon nem tetszett volna a népnek a királyunk viselkedése, össze tudták volna-e verni olyan rendesen:) olyanra gondoltam pl. hogy összegyűlne néhány parasztlegény, közösen leütik azt a néhány ajtónállót, őrt, és ott vannak szemtől-szemben. azért a munkában edzett dühös, igazukat akaró emberkék nagyon hevesek tudnak lenni a mai napig:) (gondolok itt tüntesések rendbontóira) aztán meg uyge Kinizsi is pl. egyszerű molnárlegényből lett a Fekete sereg vezetője, biztos akadt hozzá hasonló még .
2009. ápr. 29. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Nem csak pár őr volt ott, hanem nagyon sok, meg akkoriban a legtöbb nemes értett valamennyit a fegyverforgatáshoz. Ha az őrök nem, akkor valaki az udvarból, vagy maga a király legyőzte volna őket.
2009. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hintalow ***** válasza:
100%

Nem.

Elsőként: Nem tudtak volna a közelébe jutni, hacsak nem engedik őket oda.

Az akkori palotákat nem páran őrizték, mint a filmekben, hanem az adott nemes/király gazdagságától függően kissebb hadseregek. Mátyás király pedig nem volt éppen jelentéktelen akkoriban. Ha parasztok megpróbálták volna megtámadni, akkor már a kapuknál lenyilazták volna őket.

Valamint egy pár markos legény nem sokat ért volna a harci kiképzésben részesült, felfegyverzett őrség, nemesek ellen.

És ami a legfontosabb: ne úgy képzeld el, hogy pár falusinak felforrt az agyvize a magas adók miatt, és már mentek is királyt verni. Akkoriban már azért is halálra kínozták a parasztot, ha csak tiszteletlenül beszélt egy nemessel. Akkoriban paraszt számára a király egy felsőbbrendű valaki volt, nagyon ritka volt az olyan, hogy valakiben csak megfordult a gondolat, hogy ártani próbáljon neki.

2009. ápr. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerinted nem esett volna meg ezerszer, ha nincs megfelelő védelmük? Orvgyilkosságnak nagyon kevés uralkodó esett áldozatul. Pedig bér és orvgyilkosok akkor is voltak szép számmal.
2009. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Viszont bánkbánt nem tudom ismeritek-e. Nem tudom melyik királyra törtek már rá, és a felesége 4 újja oda is veszett, de a testőrség megállította a támadót, és a király kivégeztette az egész családot, még a másodunokatestvéreket is.
2009. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!