Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A színészek és a táncosok...

A színészek és a táncosok miért művészek? Nem is alkotnak semmit.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 21:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Törőcsik Mari, Ruttkai Éva és még sokan mások maradandót alkotnak, ahogy átad neked valamit a színpadon, na persze ők színművészek ,nem színészecskék, akikkel manapság tele van a média, ők nem is sorolhatók ide.
2009. ápr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Amikor amatőröket látok szerepelni filmekben és profi módon játszanak, nekem is meggyőződésem, hogy elvileg BÁRKI lehet szinész, akár még nagyon jó is. Emiatt én sem tartom igazi művészetnek a szinészetet. Egy képzőművész /pld. egy szobrász, vagy egy festő/már sokkal több annál. Egy irodalmár is. Neki is hatalmas tudásra van szüksége ahhoz, hogy jól írjon. A táncikát, versmondást, szerepeket meg lehet tanulni, de az előbb említetteket legfeljebb fejleszteni lehet, de eredendő tehetség nélkül nem is szokták erőltetni. A művész születik, a többi meg lesz.
2009. ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Miért ne alkotnának? Sőt, náluk nem lehet javítani, mint egy rajznál... ott nincs radír, vagy másik lap.
2009. ápr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A táncos is alkot: érzelmeket kelt a közönségében, a saját érzelmeit is láttatni engedi kicsit, és olyasmit ad át(például egy hastáncos, vagy egy latin táncos)amit egy képpel nem lehet, csak egy teljes mozdulatsorral. VAgyis a mozgásával kelt hasonló élményt, mint amit akkor érez valaki, ha néz egy képet vagy szobrot...

Amúgy meg a tánchoz is kell tehetség és sok tanulás...

2009. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Vannak képzőművészek, pl: szobrász, festő, előadóművészek: táncos, színész, és persze az írók, költők, nem jut eszembe, őket hogy nevezik...
2009. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mi az igazi alkotás? Amikor nem a szemeddel látod, hanem a szívedben érzed az eredményt és az elismerést. Ha valaki ilyen megalkotására képes, az művész, legyen az eredmény egy kézzel fogható műtárgy, vagy egy zene, egy mozdulat, egy hang... Én 10 éve énekelek egy országos hírű gospel kórusban, úgy gondolom, a közönségünk mindig kap valami pluszt, és senki nem megy haza mogorván (kórházban is zenéltünk már betegeknek), és még akkor is kapjuk az elismerést, ha mi tudjuk, hogy hibáztunk a színpadon, de ha azt úgy tudtuk kijavítani, hogy a közönségnek nem tűnt fel a hiba, az bizony már művészet. Erre nem mindenki képes, csak aki komolyan veszi és megdolgozik vele, és aki komolyan veszi, az igazi művész.
2009. ápr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
de alkot, és a művüket performance-nak hívják, ha nem hagynak maradandó nyomot (bár a performance-nál a lényeg az amit csinálnak, nem az, amit hátrahagynak) akkor akció, vagy happening. Ez egy műfaj, úgy mint a pop-art. Úgy mondom, hogy tanultam művészettörténetet.
2009. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%
és az 55-ös jelző nem azért van mert hülye vagyok, hanem mert kötekedtem, és vannak hülye emberek akik szarrá húznak ha valaki leszólja őket.
2009. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A színész/táncos : előadó-művész.

Attól, hogy az alkotás -alakítás nem manifesztálódik a produktum művi-művészeti alkotás.

A pillanat művészete.

2009. ápr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Alkotnak. Anyaguk a mozdulat, a tér a hang, a gesztus, a test.

Műalkotásuk a létrehozott előadás. Látvány, gondolat, érzés, katarzis.Ezeket hozzák létre. Ezek létező dolgok.

Van nevük is.


Képzőművészből is van aki happeninget csinál csak.

A zenészt elismered?


Hisz csak e levegőt mozgatja meg.

2009. ápr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!