Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki mennyi könyvet olvas el...

Ki mennyi könyvet olvas el évente?

Figyelt kérdés
főleg irodalmi regényekre gondolok, nem ismeretterjesztőkre vagy tankönyvekre. Hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de a rendszer csak így engedi. (én tavaly 152-t olvastam)
2009. ápr. 25. 15:18
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Én sem veszek folyton könyvet. Könyvtárba járok.
2009. máj. 3. 17:16
 22/27 anonim ***** válasza:
14%

A moly pont hú könyvbúzi oldal tagjai átlagosan 50-100 könyvet is elolvasnak egy év alatt.

Én idén eddig kb. 35-öt olvastam.

2010. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

"könyvbúzi oldal"

Ez nem volt túl kedves, bunkó barátom

2010. nov. 17. 15:17
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 200 könyvet olvasok el egy év alatt :)

Igaz, mióta 6 évesen megtanultam olvasni, folyamatosan falom a betűket, na meg gyorsan megy, úgyhogy simán belefér ennyi. Régen a családban sem hitték el, hogy ilyen gyorsan olvasom a könyveket, úgy vélték, csak felületesen átfutok rajtuk, de aztán mindig visszamondtam őket, és tényleg nem megy az értelmezés rovására a sebesség.

Egyébként én sem veszem a könyveket, hanem könyvtárba járok. Na meg kihasználom az időt: mindig van nálam egy könyv, így ha várnom kell, a buszon egyedül utazom, vagy épp van 10 percem, csak előkapom a táskámból és tra-ramm... pillanat alatt elfogy egy vaskosabb példány is.

Igaz, nem csak regényeket olvasok, bár többnyire azok akadnak a kezembe. De emellett épp így ismerem a drámákat, filozófiai műveket, sokat olvasok történelmi és politikai irományokat, illetve művészeti szakkönyveket. Igazából mindenevő vagyok :)

2010. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Én vezetek róla egy listát, hogy milyen könyveket olvastam, és mikor. Most néztem a tavalyi évet, akkor 28-at. Kicsit csalódott vagyok, én többnek éreztem. Idén min. 50-et el akarok olvasni, bár az hetente 1 könyvet jelentene. Nekem is van nagyon sok könyvem többféle témában, imádok olvasni, bár nekem nem megy olyan gyorsan, mint az előző hozzászólóknak. Általában a BKV járatain olvasok munkába menet és hazafelé, vagy hosszabb autóutakon, esténként, de néha azért 1-1 hétvégén is előkapom a könyvet napközben. Én a könyveim nagyon részét a Rukkola könyvcserélő oldaláról szerzem, így nagyon sok jó könyvre tettem szert az utóbbi időben. Amiket már elolvastam, de annyira nem ragadott meg, hogy megtartsam, egyszerűen csak elcserélem, és választok helyette másikat. Mindenkinek ajánlom, aki szeret olvasni! :-)
2014. jan. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Tavaly szeptember óta 1 év alatt 64 könyvet olvastam el. Ha csak ezt az évet nézem, 49-nél járok, és ha minden jól megy, idén is meglehet a tiszta 64. Mindezt heti 40 óra munka mellett, mármint előtte és utána. Kelek, és rögtön olvasok, majd reggeli és munka. Hazajövet után megint olvasás, általában beosztom, hogy hány nap alatt akarom elolvasni a könyvet, és eszerint haladok, most pl. napi 100 oldal az adag. Előtte egy 6000 oldalas könyvet 1 évig olvastam 2016 nyarától 2017 nyaráig némi megszakítással, bár elvileg minden nap 50 oldalt olvastam, mégsem értem, miért tartott eddig. Szerencsére kezdek kifogyni 3 év után az olvasnivalóból, mert brutál összegeket költöttem, és amúgy is csak egy alapkönyvtár kialakítása volt a célom, ez pedig már megvan.
2018. szept. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Az a baj, hogy periódusosan olvasok. Néha egy ideig kimarad. Ha belelendülök napi 200-300 oldal, ami mondjuk 150 könyv
2023. júl. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!