Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Figyeltél már arra, milyen...

Figyeltél már arra, milyen érzéseket vált ki belőled a zene, amit hallgatsz?

Figyelt kérdés

Én csak pár hónapja figyeltem fel erre. Alternatív rock zenekarokat hallgattam, szerettem (szeretem) őket, de rájöttem, hogy dühöt, agressziót vált ki belőlem a rock zene. Mármint nem leszek az, csak úgy belül, felkavar. Új zenekarokat kerestem magamnak, ezek sokkal nyugtatóbbak, ezeket szoktam már hallgatni.

A zene olyan mintha tudatmódosító lenne.

Nem gondolkoztál még el ezeket? Mit gondolsz erről?


2011. aug. 29. 14:37
 1/6 dirtboy ***** válasza:
pont ilyen okból jobb rock zenére emelni a súlyokat.Meg a jól megcsinált body-s videók alatt is rock zene halható.
2011. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 WorfHadnagy ***** válasza:
Én általában geek-punkot, rockot és metált hallgatok. Belőlen nem vált ki agressziót, már -borgos kifejezéssel élve- asszimilálódtam. De általában, ha nagyon beleélem magam egy zenébe, ilyen érdekes, zsibbadós-hidegrázós érzést tapasztalok az arcomban és a végtagjaimban. Ilyen 11-12 éves korom környékén volt először, akkor ismerkedtem a rockzenével. :-)
2011. aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 skarma ***** válasza:
100%

Szerintem nem tudatmódosító a zene. Csak kihozza belőlünk a dolgokat. Az agresszió érzete ott volt benned, de a rock felszabadította. A nyugodtabb zenék most a békét szabadítják fel benned. :) Ilyen egyszerű :)

Már régóta figyelem ezt :)

2011. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 WorfHadnagy ***** válasza:
skarma ! Egyetértek. A zene ilyen katalizátor-szerűség. Az ember érzelmekkel teli lény. Az érzelmek nagyrészét próbálja elnyomni. A zene -természetétől, stílusától, stb. függően- felszínre hozza az érzelmeket.
2011. aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Aki fogékony rá, annál mindenképp lehet ezzel érzelmeket kihozni. Próbálj meg egy filmben pl. egy extra sírós jelenetet zenével, majd zene nélkül megnézni. sokszor ég és föld a különbség.
2011. aug. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Osztok WorfHadnagy bizsergős-zsibbadós érzését, ez velem is előfordul amikor nagyon beleélem magam a zenébe :D Én is szinte kizárólag metált hallgatok, bár én nem asszimilálódtam, belőlem még mindig dühöt vált ki általában a rock, de ez szerintem jó dolog, legalább nem máson vezetem le, hanem a zenén :D Ezért is szeretem a metált, mert kivált valamit, a többi műfaj (ez nem leszólás) igazából hidegen hagy, nem vált ki belőlem reakciót, tehát unom.


Még azt figyeltem meg, hogy a jobb filmek zenéi is erős érzelmeket váltanak ki rajtam, de az biztos, hogy ha nem láttam volna a filmet akkor tucatzene lenne az is számomra, csak a film miatt lesz jó.

2011. aug. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!