Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Normális ha valaki túl elfogadó?

Normális ha valaki túl elfogadó?

Figyelt kérdés

Az emberek túl nyugisnak és érdektelennek gondolnak. Pedig csak arról van szó, hogy engem "nem érdekel" egy csomó dolog.

Nem érdekel hogy kinek milyen a bőrszíne, hogy ki melyik országból jött, nem utálom egyik országot sem, nem gondolnám tragédiának ha pl a gyerekemnek külföldi párja lenne vagy meleg/biszex/lezbi lenne, úgy amúgy sem tartom furának ha valaki nem heteró, nem érdekel ha valaki nem akar gyereket, nem érdekel a politka, nem érdekel a vallás. Nem érdekel alatt azt értem hogy mindenre figyelek, és van róla véleményem, de egyáltalán nem érdekel olyan formán a másik véleménye, hogy azért bármilyen hevesebb érzelmet fejezzek ki. A világ olyan dolgai amik a legnagyobb harcokat váltják ki, engem nem érdekelnek így. És képtelen vagyok más embereket megérteni akik egyes témákban vérre menő harcot folytatnak az ellenkező véleményűekkel. Ez normális?


2011. aug. 25. 07:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak okos vagy.
2011. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Az utolsó mond valamit. Én ahhoz hogy, hogy vehet rá valakit hogy ölni tudjon meg utáljon. Hát egyrészt az hogy téged nem foglalkoztat vagy meg ahogy utolsó mondta, mást még lehet igen. Csak ők nálad jobban kifejezik magukat.


Másik meg, valszeg az élet vitelük is más, te elvagy semmi se foglalkoztat. Ők meg fordítva. Egyébként ez nem beteges gyűlölet max bizonyos szempontból annak tűnhet, akkor már inkább indulatos. Mert gondolom nem az elborult világképű tömeggyilkosra gondolsz aki csak azért gyilkol mert utálja a feketéket.

2011. aug. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nagyon sok dolog érdekel, de azokat csinálni szokás nem veszekedni róla.

Egyáltalán nem vagyok belenyugvó. De mit kéne abba belenyugodni hogy valaki más országban laki, más a színe, nyelve, nem akar gyereket vagy nem heteró? Számomra ezek teljesen természetes és érdekes dolognak tűnnek.

2011. aug. 25. 09:00
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem (csak) a tömeggyilkosokra gondolok de szerintem már az sem normális aki feljön ide, vagy akár élőben és habzó, szájjal, őrjöngve szíd valamit ami semmiben sem árt neki. Az szerintem nem véleménykifejezés vagy érdeklődés hanem szinte betegség.
2011. aug. 25. 09:02
 15/24 anonim ***** válasza:
74%

Hát szerintem ez a habzó száj is erős, az valószínűleg amugy is idegbeteg és semmi köze a bőrszínhez. Mindenesetre ha téged érdekel hajrá, szerez minél több színű barátot. Ja másrészt jut eszembe akkor nem is vagy elfogadó.


Elvileg elfogadod a bőrszint viszont akit zavar azt nem. Akkor már inkább Rasszista ellenes vagy. Bár az is igazán akkor ha teszel is valamit.

2011. aug. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Hát ez már szőrszálhasogatás.

Az elfogadás szerintem a pozitív dolgokon belül érthető. Az hogy valaki egy átlagos meleg vagy keresztény vagy akármi nem árt senkinek. Az viszont elég ártalmas aki utálkozik (ha másnak nem, magának biztos hogy árt), haszna sincs stb. Meg a másik az hogy én nem bántom azokat akik másokat bántanak, csak nem értem őket, de én őket is meg akarom érteni és kiváncsi vagyok hogy miért olyanok.

Különben meg nem törekszem arra hogy színes barátaim legyenek, csak olyan kézenfekvő példa.

2011. aug. 25. 09:17
 17/24 A kérdező kommentje:
Meg a másik az hogy milyen elfogadható magyarázata lehet rá? Legfeljebb annyi hogy nem tetszik neki. Nekem sem tetszik sok ember külsőre, de ez nem von le a belső értékükből és egyéni ízlés. Vagy bántotta őket? Akkor is az Ember bántotta őket, nem a szín, vallás, egyéb beállítottság. Hisz a legtöbbel soha nem is kerül kapcsolatba.
2011. aug. 25. 09:21
 18/24 anonim ***** válasza:
A magyarokra egyébként jellemző az, hogy nagyon sokat szeretnek beszélni és csak beszélni dolgokról, kitárgyalni, csámcsogni rajta de ha csinálni vagy tenni kellene valamit az már büdös nekik. Más népeknél ez nem így van, a beszéd és a cselekvés ugyanannyira fontos dolog. A magyarok csak kibeszélni tudnak a tettek mezejére nagyon nehezen lépnek sajnos.
2011. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Hát basszus ha most belelehet menni hogy vajon miért ilyen xy. Mik a pszichológiai okai, mert őt is bántottak kiskorában, vagy egy fekete bőrű akkor pofont adott neki hogy örök életére retteg a feketéktől és utálja is őket emiatt. Vagy megerőszakolták (mert ilyen is van) vagy temperamentumos, azon kívül hogy tuti egy nem megértő bunkó idegbeteg állat.


Pozitív dolgok,, hát elfogadás lényegében annyi, hogy x cigizik én meg utálom a cigit de ok elfogadom hogy ő ilyen. Lehet te egy földre szállt angyal vagy de nem mindenki olyan mint te. Erre szokták azt is mondani hogy ki kell állni magadért mert hülyék úgyis lesznek.

2011. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Az az ideális embertípus, amit leírtál: a szemlélődő.

Egy dologra válaszolj, amikor a magánszférádba behatolnak és nap, mint nap olyan dolgok történnek, amiket nem szeretnél pl ha egy alkoholistával laksz együtt, aki történetesen az egyik szülőd, akkor abba is belenyugodnál, hogy nap, mint nap piszkál stb? Mert az élet nagy dolgain kívül, ilyen esetek miatt is kiborulhatnak az emberek.

2011. aug. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!