Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Normális ha valaki túl elfogadó?

Normális ha valaki túl elfogadó?

Figyelt kérdés

Az emberek túl nyugisnak és érdektelennek gondolnak. Pedig csak arról van szó, hogy engem "nem érdekel" egy csomó dolog.

Nem érdekel hogy kinek milyen a bőrszíne, hogy ki melyik országból jött, nem utálom egyik országot sem, nem gondolnám tragédiának ha pl a gyerekemnek külföldi párja lenne vagy meleg/biszex/lezbi lenne, úgy amúgy sem tartom furának ha valaki nem heteró, nem érdekel ha valaki nem akar gyereket, nem érdekel a politka, nem érdekel a vallás. Nem érdekel alatt azt értem hogy mindenre figyelek, és van róla véleményem, de egyáltalán nem érdekel olyan formán a másik véleménye, hogy azért bármilyen hevesebb érzelmet fejezzek ki. A világ olyan dolgai amik a legnagyobb harcokat váltják ki, engem nem érdekelnek így. És képtelen vagyok más embereket megérteni akik egyes témákban vérre menő harcot folytatnak az ellenkező véleményűekkel. Ez normális?


2011. aug. 25. 07:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Ugyan ilyen vagyok. Valószínűleg te is erős flegmatikus személyiségtípus vagy.
2011. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Sokan őszintétlennek tartanak emiatt. Egészen egyszerűen ha valaki valami olyat tesz, ami az én elveimmel ütközik, akkor megpróbálom megérteni. A megértés vége pedig az, hogy már nem érdekel a dolog. Mindent próbálok két oldalról megközelíteni. Magammal kapcsolatosan persze vannak elveim, de mások nem nagyon hatnak meg.
2011. aug. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Normális vagy, én is ilyen vagyok, minek csámcsogjak például a politikán ha úgysem tudok változtatni azon, ahogy a bőrszínen sem, a beállítottságon sem. Olyannal miért foglalkozzunk amiről csak beszélgetni lehet, de akármit teszünk így marad?
2011. aug. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
De én akkor sem foglalkoznék vele, ha lehetne tenni. Én egyszerűen így elfogadom ahogy van.
2011. aug. 25. 08:10
 5/24 anonim válasza:
100%
Ha jól érzed magad így ahogy vagy, akkor nincs itt semmi probléma.
2011. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Beállnék a sorba, magamra ismertem. Szerintem ez a normális, ez nem érdektelenség, hanem valóban elfogadó magatartás.
2011. aug. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
szerintem pedig ha van véleményed, azt miért ne oszthatnád meg másokkal... elvégre, miből alakulnak ki a beszélgetések? véleményekből. persze nem kell "vérre menő harcokat" folytatnod, de ez a rész: " egyáltalán nem érdekel olyan formán a másik véleménye, hogy azért bármilyen hevesebb érzelmet fejezzek ki" számomra azt jelenti, hoyg téged nem érdekel mások véleménye, és ezért a sajátodat sem mondod el. ez valóban érdektelenség.
2011. aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én kifejezetten ragaszkodok hozzá, hogy mindig mindenki tisztában legyen a véleményemmel. Nagyon erősen ragaszkodom az elveimhez és a véleményemhez de semmilyen késztetést nem érzek arra hogy meggyőzzek másokat ha látom, hogy reménytelen illetve nem tudom felfogni logikailag, hogy mit lehet azon utálni, hogy valaki fekete, vagy meleg vagy másik pártba tartozik. Miért kell ezért szó szerint ölni is néha. Szerintem nem az a vélemény kifejezése.
2011. aug. 25. 08:37
 9/24 A kérdező kommentje:
Az is érdekes, hogy másokat mi késztet arra hogy ne legyenek ilyen nyugodtak. Hogy lehet számomra semmiségnek tűnő dolgok miatt akár ölni is, és beteges utálatot kifejezni? Kinek fáj az ha valaki fekete, sárga, vagy nem akar gyereket vagy akármi?
2011. aug. 25. 08:44
 10/24 anonim ***** válasza:
51%

Ha úgy nem érdekel, hogy lesz*rod, az nem normális. Az elfogadás nagyon nem erről szól. Az elfogadás az, amikor látod, milyenek az emberek, és tudsz lelkesedni azért, amilyenek.

Pl. ha úgy mindegy az emberek bőrszíne, hogy közben egyformán elutasítod a fehéreket/feketéket, az nem jó. Ha úgy nem érdekel, hogy pl. egy külföldit érdekesnek tartasz és szeretnéd megismerni a kultúráját, az elfogadás.


A leírásodból nekem úgy tűnik, hogy nem elfogadó vagy, hanem belenyugvó, és ez két különböző kategória. Kicsit fásultnak és unottnak tűnsz.

2011. aug. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!