Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért egyre több az ostoba...

Miért egyre több az ostoba ember? (hosszú kifejtés)

Figyelt kérdés

Egyszerűen szaporodnak, akik régen értelmesebbek és érdekesebbek voltak, ma már ők is beálltak a sorba, lassan már mindenki felszínes lesz, érdektelen és sorozatgyártott. Nincs értelme se neten, se a "valóságban" ismerkedni.


Ezzel párhuzamban röpködnek a közhelyek, hogy légy önmagad, ismerd meg önmagad, mindenki különleges és ehhez hasonló sületlenségek, de úgy veszem észre az emberek igazi énje nagyon is sötét ezek szerint.

Nem beszélve az intoleranciáról, feltűnési viszketegségről, okoskodásról, kötekedésekről...


Olyanokat várok főképp akik hasonlóan látják és vannak elméleteik vagy megoldásaik erre (békésebb megoldások...)


2011. aug. 24. 20:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

20:46


ha akarnám persze, hogy menne, szerintem bárkinek.

de nem fogom feladni magam, azért mert sokan másnak tartanak, esetleg kinevetnek, hülyének tartanak.

csak olyan környezetbe kerültem suliban, hogy alig volt hozzám hasonló ember. és alapvetően emberek vagyunk, és én alapvetően mindenki felé nyitott vagyok, de a hülyeséget nehezen tolerálom.

2011. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

a 20.40-es kommentelő vagyok


Én nem a belső tulajdonságokról beszéltem, hanem a sorozatgyártottságról a külső jegyek alapján. Ezt le is írtam az elején. Amúgy, a válaszod mintha arra, utalna, h kommentem alapján egy elkeseredett, ronda lány lennék, aki csak panaszkodásból írja, amit ír, és senki nem akarja neki betenni. Ez akkor nagyon félrement. 20 éves lány vagyok, és van kedvesem. Ha nem erre céloztál, akkor bocsi. Mellesleg, ha igenis lehet következtetni a külső alapján a belsőre is.

2011. aug. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

09:40

nem igazán értem ezzel mire akartál célozni. milyen helyzetben vagy? kifejtenéd az egészet?


16:34

ez velem is hasonlóan van, és ha nem ereszkedek le az ő szintjükre a fingósböfögős poénjaikoz, megállapítják hogy rossz kedvem van, antiszociális vagyok és ehhez hasonló dolgok.


17:51

én azt tudom, de én nem csak a külsőről, sőt, főleg nem a külsőről.

egyáltalán nem erre céloztam, csak hoztam egy példát, de ezzel a saját félelmeid tetted nyilvánvalóvá.

persze a külsőből is lehet halvány általánosításokat tenni, csak a legtöbb ember nagyon mellé szokott lőni.

tudod vannak a kigyúrt kopasz tetkós emberek, akik sokak szerint csúnyabácsik, aztán ha pont 1 báránylelkűbe botlasz, akkor is rámondod.

engem nem igazán a külső érdekel, azzal nem is tudok mit tenni, az embereket nem ez alapján mérem, "szép" ember sokkal több van mint értelmes.

2011. aug. 25. 20:03
 14/16 anonim ***** válasza:
Látod ezt nem értem én az emberekben. Leírom a helyzetemet, én vagyok a 19 éves lány és 5-6 sor alapján ítélkezel. Már megbocsáss de te sem vagyok sokkal okosabb ember mint az általad ostobának elnevezett lények. Egy egy anonim oldal, nem fogom azt hazudni névtelenül, hogy szép vagyok ha egyszer nem úgy lenne. Igen ismerkedni nem igazán tudok, mert nincs rá lehetőségem, de ha van is rá alkalmam akkor sem normális emberek találnak meg. A szüzességemről leírt sztori pedig akár hiszed akár nem igaz, miért is hazudnék. Az egy dolog, hogy te valahol olvastad, hogy ez nem taszító, csak sajnos én nem ezt tapasztalom. Ennyit erről.
2011. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*vagy
2011. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

20:03

miben ítélkeztem?


ezt én is mondhatnám, hogy 19 évesen te sem vagy okosabb, mert naiv vagy, hogy azt hiszed mindenki igazat mond, mert te is azt mondod - állításod szerint

ugyanakkor pár sorral lejjebb cáfolod magad, mert arra panaszkodsz, hogy mások azt írték elfogadják, de nem ez a valóság. most akkor higgyek neked vagy ne?

azt kellene mondanom hogy ebben igazad lehet, de a fiúknak szerintem általában nincs szükségük álszentségre hogy elfogadják őket, ezért nem is értem miért hazudná valaki hogy elfogadja a szüzességet, ha nem. sőt, van aki fizet érte hogy egy ilyen lánnyal legyen. ebből is csak az látszik, hogy bezárva élsz, nincs rálátásod a világra. de ha már leülsz az internet elé, olvasgasd itt a válaszokat. ha ezeknek nem hiszel, ismerkedj fiúkkal, én biztos vagyok benne, hogy találsz olyat aki elfogad. ha nem, akkor nézegesd itt azokat a kérdéseket, ahol hozzád hasonló helyzetű 20-25 éves srácok panaszkodnak, és ismerkedj velük.

egy ilyen jellegű állítás annyira értelmetlen, hogy már kamugyanús


ráadásul felháborít ha "elítélnek" 4-5 sorból, de ha te teszed ezt másokkal, akkor az rendjénvaló.


aztán kiderül, hogy igazam van, mert pár divatgyerekkel összefutottál, és máris megállapítottad, hogy minden fiú buta, és ezért kell egy 40es férfi, aki szerintem inkább más okból(is) vonz.

csak azért mert hozol egy kifogást hogy nem tudsz ismerkedni. ha egy lakatlan szigeten élnél, jogosnak tartanám, de ez csak egy további bizonyíték arra, hogy gyerek vagy még (nem tudom hogy írjam, hogy ne sértselek meg vele, szerintem már így is megsértődtél)


ezért nem hatnak meg az ilyen történetek, mert a végén úgyis kiderül róluk, hogy sántít bennük valami, vagy az illető bugyután áll hozzá a dolgokhoz

ezért mondom én hogy sok az ostoba ember, mert mindegyik eleinte a szebbik (ál)arcát mutatja, és többnek hiszi magát, mint ami.

persze itt is van kivétel, százezerből egy.


viszont én nem vagyok sem beképzelt sem álszent.

tudom hogy mennyit érek, mire vagyok képes, és tudatában vagyok annak, amikor etikátlan dolgot teszek, de legalább nem cáfolom magam ugyanazon hozzászólásomban, nem támadok másokra képzelt sérelmek miatt, nem állítom hogy milyenek az emberek, ha nem ismerem őket, és így tovább.

és hiába mondogatják, hogy nézz magadba (pont azok akik sosem teszik) mert 100szor is magamba nézhetek, ha végül csak azt látom, hogy megint valaki ostoba és agresszív velem.

2011. aug. 26. 05:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!