Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megvalósítható-e egy hosszú...

Megvalósítható-e egy hosszú távon egy olyan világ, melyben nincsenek társadalmi és anyagi különbségek, azaz minden ember egyenlő?

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményeitekre, ugyanis vagy fél órája ezen vitatkozunk itthon apámmal.

19/F


2010. szept. 26. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán, de az k.rva sz@r világ lenne.
2010. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Egyáltalán nem. Erről szólt az egész 20. század, hogy az ilyen agyament eszméket próbálták ráerőltetni az emberekre, és lett belőle Hitler, Sztálin, meg a többi gyilkos, akiket felsorolni is estig tartana.
2010. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem, max. akkor, ha elveszed a szabadságukat. Nem gépek vagyunk, nem vagyunk egyenlőek sem fizikai, sem szellemi képességeink szerint sem. Vannak, akik tehetségesebbek másoknál, akik többre képesek vinni, így ha egyenlőséget akarsz, akkor korlátozni kell az ember szabadságát. Totális egyenlőség legfeljebb egy börtönben létezhet, de nem egy szabad társadalomban.
2010. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem. Mindenki más, más az értékrendje és másra vágyik és ezeket más módokon lehet elérni. Így mindenki mást tud elérni adott lehetőségekből és ez elkerülhetetlenül ahhoz vezet, hogy kialakulnak anyagi és társadalmi különbségek. Csak akkor lehetne ha mind egyformák lennénk vagy MINDEN ingyen teremne.
2010. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az a nagy helyzet, bár lehet már nem mérvadó a válaszom, hogy amíg az ember nem látja be, hogy sokkal több van benne, mint amit alapvetően gondol magáról, addig nehezen fog menni ez a dolog...A világszemlélettel van egy kis "baj", ami sunyin belénk teszi az önzést...és az önzés az igazi oka annak, hogy ez nem jön még létre...mert ugye az önzetlenséggel sikerülne, amikor minden és mindenki érdekeit egy szintre emeljük...vagyis belátjuk a világ egy nagy egész, amiben minden egymással harmóniában, egymásra hangolva működik...csak mi térünk el egy kissé e rendtől, szóval az önzetlenség az, amivel egyenlővé válhatunk...és ez önzetlenség pedig az igaz szeretet alappillére...szóval oly módon lehet kialakítani ezt a morált, amiről a kérdésed szól, hogy a valós szeretet árasztjuk a másik felé, így benne is felerősíthetjük azt...a rosszat nem megtagadni kell tehát, hanem elfogadni, megérteni és elnyelni azt, magunkévá tenni, hogy mi uraljuk, s ne az minket. :)

Én azt mondom, hogy lehetséges ez, ugyanis van egy kis segítség, amit nem ártana mindenkinek megismernie...s ez a dolog pedig létezésünk oka, célja és értelme...egy másik világnézet, amivel minden történés érthetővé válik. S e tanítás mellesleg elérhető mindenkinek. :P


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és nem is lenne jó! Miért is kellene ugyanannyi fizetést adni a különböző végzettségű/tehetségű/szorgalmú embereknek..? Ezt a világot a pénz viszi előre, ha a félanalfabéta "Lakatos" ugyanúgy keresne mint azok, akik rengeteg tanulás árán érték el, hogy olyan munkájuk legyen, amit nem képes bárki elvégezni, az elég lesújtó lenne. Gondolj bele, mi motiválná az embereket, ha tanulás és munka nélkül is ugyanúgy élhetnének, mint a többiek? Aztán meg a társadalmi különbségek... kövezzetek meg, de nehogy ugyanannyi tisztelet járjon mindenkinek, akkor is, ha primitíven gondolkodó és viselkedő ember, mert ezzel gyakorlatilag szembeköpnénk mindenkit, aki valamilyen módon többre vitte, itt nem feltétlenül pénzre gondolok, hanem általános műveltségtől kezdve az illemszabályok ismeretén és alkalmazásán át, a mindennapi életben alkalmazott apróságokra, legyen az önkéntes munka, vagy szelektív szemétgyűjtés, bármi, amitől élhetőbb lesz a világ. Gondolj bele, egy bizonyos népcsoportnak már most is az a "kultúrája", hogy tanulni vagy dolgozni hülyeség, lopni és minél több segélyt kiharcolni viszont helyénvaló. A nagy egyenlősdivel ugrásszerűen megnőne az ilyen módon viselkedő -bármilyen nemzetiségű- emberek száma, annyi koloncot meg nem bírna a hátán vinni semmiféle rendszer. Ha pedig valaki megdolgozott a pénzéért, akkor hagyjuk meg neki az örömöt, hogy ki is élvezhesse azt. Nem szeretnék olyan világban élni, ahol a teljesítményt nem értékelik, a jelenleg az utcán kéregető (noha egészséges és fiatal!) emberek egyszerre beköltözhetnének akár a Rózsadombra, nyáron a tengerparton, télen meg a hegyekben élvezhetnék az élet gyönyörű oldalát, mindezt csak azért, mert vannak... Talán nem így gondolnám, ha most is szegény lennék, vagy rögtön gazdagnak születek, de mivel éveken át tartó kőkemény munkával küzdöttem ki magam a legnagyobb szegénységből a felső középosztályba, a saját bőrömön tapasztalva, hogy nincs lehetetlen, bárki bármit elérhet, ha tesz is a céljaiért valamit, így azt mondom hülyeség lenne ezt a nagy egyenlősdit játszani, aki anyagilag vagy társadalmilag ki akar tűnni az tegyen érte, akinek pedig megfelel máról-holnapra élni, de bármi áron kikerülni a fáradsággal járó dolgokat, azok pedig nyugodtan üljenek tovább a fenekükön, de törődjenek bele, hogy senki nem fog házat, kocsit és havi fix összeget ajándékba adni...


Könyörgöm, senki ne támadjon rám, aki keményen dolgozik és mégsem tud előrelépni, értelemszerűen nem róluk van itt szó, minden tiszteletem az övék.

2010. szept. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tuti, hogy nem, mert ha belegondolsz, eleve ugy szuletunk, hogy kulonbozunk. Az emberi tulajdonsagok is kulonbozoek, mas a szemelyisegunk, a stilusuk, mentalitasuk, igy nem tudnank ugyanolyan "szinten" elni. Mindenkinek masok az igenyei. A kommunizmus, ami ezt promotalta, nem egy szabad vilagban valosult volna meg, de meg ugy sem, hogy el lett volna nyomva az emberek diverz gondolkodasa (az allam megmondta volna, hogy mi az egyen dolog, amit gondolni kell) sem sikerult megvalositani.


Es ez jo, hogy igy van, mert a vilagot az tartja fenn, hogy vannak szegeny es gazdag emberek. Teljesen felborulna a vilag, ha nem lennenek kulonbozo tarsadalmi retegek.

2010. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez egy tökéletesen életképtelen idea, hogy minden ember egyenlő. A nép vezetője mindig is egyenlőbb volt, így van ez most is és a kommunizmusnál is (bár az ötlet nem rossz, de kivitelezhetetlen). Csupán csak azért is, mert egy hétköznapi pédával élve. Van egy ember aki szószerint a saját szarába fürdik, mert részegen ott fekszik a kocsma sarkában. Ő még a 8 álltalánost sem végezte el velószínüleg ha igen akkor abból 7 az első osztály volt. Vegyünk egy másik embert, aki mondjuk épp az egyetemen tanul, megvan neki a 8 álltalánosa, gimit végzett, és éppen most hallgatói jogviszonyba van egy egyetemen, nem örül ha egyenlőnek tekintik az előző személlyel. Ez, hogy egyenlőek vagyunk csak egy olyan találhatta ki aki irigy a másikra, aki elért valamit és ő nem. Tehát vélemyényem szerint mindig van aki egyenlőbb (MINDIG!). Ez nem csupán tanultság kérdése, sok minden mástól is függ (magatartás, stb).
2013. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!