Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretitek az indiánokat? Ha...

Szeretitek az indiánokat? Ha igen miért vagy ellenkező esetben miért nem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erre magyar emberként elég nehéz válaszolni. Életemben nem láttam még indiánt, és szerintem itt a válaszadók nagyrésze is így van ezzel. Az alapján meg nem fogom őket megítélni, amit olvasok róluk, köztük kellene élni huzamosabb ideig, hogy erre választ tudjunk adni.
2011. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha köztünk élnének talán lehetne erre a kérdésre érdemben válaszolni, de így, hogy csak hallunk, olvasunk róluk ezt-azt nem lehet kijelenteni, hogy szeretjük, vagy nem szeretjük. Több fajta indián törzs létezett, (talán még most is) ma is él még kisebb törzs elszeparálva, de élnek elvegyülve, elszakadva a csoportjuktól nagyvárosokban is, de valójában róluk sem tudni sokat. Itt is ahol élek, van néhány, az utcán szoktak zenélni, nagyon jól nyomják. Amúgy nem sok vizet zavarnak.
2011. aug. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Még az amerikaiaktól is elég vegyes válaszokat kapnál. Meg aztán sok indián törzs él az USA-ban, biztos vannak nyitott, jó fejek, és vannak zárkózott, elutasító törzsek is. Amúgy innen messziről nincs velük semmi bajom.
2011. aug. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ava87 ***** válasza:

Az indiános történeteket gyerekkoromban szerettem :)

Ezeket a zenélő indiánokat nem nagyon csípem, nem a zenéjük zavar, hanem hogy a buszmegállóban állnak kb. teljesen, és egy telefont nem tudok elintézni, míg a buszra várok, mert nem hallok egy szót sem.

Személyesen nem ismerek egy indiánt sem, így nem tudok véleményt mondani, de amúgy sem szokásom általánosítani.

2011. aug. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%

Fogalmazzunk úgy, hogy jelenlegi tudásom alapján szimpatikusak. Aztán lehet, hogy elmennék egy rezervátumba látogatóba és megváltozna a véleményem.


Nekem mindig olyan kis bölcs, ráncos emberkéknek "tűnnek", akik üldögélnek a tűz körül és vihorászó gyerekeknek mondanak mesét az ősi szellemekről. Közben az édesanyák gyümölcsöket hordanak az erdőből, mosolyogva rá-ránéznek gyermekeikre, az apák pedig éppen bölényre vadásznak a prérin. :)

2011. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Bár nem ismerem őket, át tudom érezni a helyzetüket, hasonló cipőben járnak, mint mi.
2011. aug. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, de nem ismerem őket. A kérdés annyiban rossz, hogy ez egy nagyon nagy és változatos halmaz. Indiánok, akik Amerikában, vagy annak északi felén élnek és nem a "felfedezés" után mentek oda. Sokfélék, biztos van,volt olyan közöttük, akik a természettel harmonikusabban tudott együtt élni, ezek számomra szimpatikusak. Ez pl. érdekes könyv a témában: [link]
2011. aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért, ők szeretnek engem?*-*
2011. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ismerek indiánokat és szeretem őket. Nyitottak, de nagyon titokzatosak, a családjukról beszélni tabunak számit. Nyugodtak, sokat nevetnek, sokat beszélnek, szeretik az életet, a nőket és a piát, na meg persze a zenét.
2011. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ó, kedves utolsó, nem mutatnál be nekik? :)
2012. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!