Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a sok facebook...

Igaz, hogy a sok facebook rontja az emberi személyiséget és kapcsolatokat?

Figyelt kérdés
nagyon érdekel ez a téma, tényleg nagyon sajnálom aki annak idején k*rva jófej volt, de talán önbizalom hiányos, és rengeteg facebook után nagyon unalmassá vált, és elvolt a lájkolással, meg mások facebook képeinek a kritizálásával.
2011. aug. 21. 15:11
 1/6 A kérdező kommentje:
..amit nagyon béna dolognak tartok(képkritizálás) mert vannak akik normálisan önmagukat adják a képeken, és nem pózerek, és ezt elitélje egy mű pózer agyonretusált facebook tag?
2011. aug. 21. 15:13
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ma már mindenhol a keyboardkarate megy. A facebook meg egy nagy fos, ahol a felhasználók 1/3-a ismerősöket gyűjt meg parasztkodik (FarmVille). Főleg azt ki nem állhatom, hogy valaki kiírja, hogy pl. "kakiltam egy jót" ahol min. 20-an lájkolják... Nagyon örülnék ha megszűnne. Szóval bátran állítom, hogy ez igaz. Egy barátom volt barátnője megígérte, hogy találkozgatnak mert már hiányzik neki, meg minden, hát a csaj jóhogy facebookon töltötte az egész délutánt...
2011. aug. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek Nabiliusszal. Én úgy gondolom, hogy nem csak önmagában a fb, hanem úgy alapjában véve a számítógép, internet is rontja a kapcsolatokat. A fb helyett ugye régen volt az MSN (most is van), a myvip, iwiw (ami utóbbi egész jó volt, amíg nem lett fb-hasonmás) és az, hogy ahhoz szoksz, hogy nem élőben beszélsz a barátaiddal, az mindenképp rossz. A fb azért tesz rá egy lapáttal, amit az előttem szóló írt, mert tele van ilyen baromságokkal, mint a like-olás, "bökés", "tesztek", meg ilyenek. Manapság valaki ennyivel letud egy barátságot és persze függővé is válik, hiszen mindenkit érdekel, hogy milyen reakciókat kap a saját adatlapján.


Kicsit úgy érzem,hogy bort iszok és vizet prédikálok, mert én is éppen most léptem ki a fb-ról, és már sokadjára voltam fenn ma. Az elején bevallom, nagyon ferde szemmel tekintettem rá, és még mindig nem műlt el a gyanúm. Egy ismerősöm, aki számítógépekkel foglalkozik úgy jellemezet, mint a "világ legnagyobb nyomkövető rendszere". És azt hiszem, igaza van. Az embereket nem nagyon kell noszogatni, kiírnak magukról mindent, felrakják a képeiket, amik innentől kezdve nemcsak a hatóság számára lesznek hozzáférhetőek, hanem akárki számára. Ráadásul a fb azt is tudja pontosan, hogy honnan jelentkezel be, bár az is igaz, hogy a mobiltelefonod is pontosan tudja mindig, hogy hol van. Én ezért nem is nagyon bízom azokban a technikai kütyükben, amiknek nem értem a működését. Nem vásárolok "okostelefont", igyekszem kerülni ezeket. A fb-ről is tervezem letörölni magam, de azért annak mentségére legyen mondva, hogy megvannak az előnyei. Vidéken élő barátaimmal sokkal egyszerűbb valamit leszervezni úgy, hogy csinálunk hozzá egy fb-csoportot. Szintén segíthet a csajozás terén, ha nyomozgatni akarsz valaki után:D

2011. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

keyboardkarate-re nem igazán vagyok kiváncsi, minden ismerősöm facebookozik, s olvastam ezen az oldalon, arról, hogy milyen unalmassá váltak facebookon az emberek, és nem értem miért facebookoznak annyit:-s

pl. volt egy barátnőm, aki jófej volt szerintem, de mára alig szól hozzám, unalmas fapofával,elvan a facebookkal, gyakori új agyonretusált vagy pózer képe, s oltogatja ismeretlenek képeit.

2011. aug. 21. 15:59
 5/6 A kérdező kommentje:

valóban megvannak az elönyei.

idiota lájkolgatásokat lesz*rom bár néha kiakaszt, hogy

"lájk és kapsz egy gyümölcsöt s a kezdöbetüjeivel irj neveket" szóval ilyen ovis dolgok.

de, hogy a személyiségedet is rontja?

2011. aug. 21. 16:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egy ideig voltam Frászbookon, azonban meguntam a dolgot, amely ki is akasztott. Például eléggé kiakasztott az, hogy (amit az első hozzászóló is írt) mindenki kiírja, hogy éppen mit csinál, milyen az idő, mire gondol stb., mennek a bökdösések (bár fogalmam sincs még mindig, hogy mi ez), a like-olások, a különböző fényképek feltétele, na meg a bugyuta tesztek és az ovis játékok (én erre a farmos cuccra azt tudom mondani, hogy szívem szerint elküldeném egy disznótelepre az ilyen "user"-eket, hogy tudják is, mi az a farm). Én sosem szerettem magamról a kelleténél több képet kirakni (elég volt a profilkép), az viszont kifejezetten zavart, ha mások tettek ki rólam (vagy olyat, ahol rajta vagyok).

Az emberek elhidegülnek egymástól, mert csak a chatelés, like-olás, bökdösés, kommentelés, fűt-fát bejelölés, lett a divat, és elfelejtenek majd beszélni, odamenni valakihez (teszem azt, randira hívni) és nem utolsó sorban helyesen írni.

2011. aug. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!