Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van hozzá joga a polgárőrnek?...

Van hozzá joga a polgárőrnek? (Bővebben lent )

Figyelt kérdés

Tegnap este (augusztus 20.) az egyik ismerősömmel ( 16 évesek vagyunk ) éjjel fél 2 kor sétáltunk az utcán hazafelé, majd egy polgárőr igazolhatni akart minket. Mi mondtuk, hogy nincs nálunk semmi papír. Kérdezték a neveinket stb. Ehhez van joguk? Akár csak megkérdezni? És mondták h induljunk el hazafelé mielőtt hívnák a rendőrséget. Elindultunk és rá kb 15 mp-re utánunk jöttek és mondták, hogy haza visznek minket. Mi beszálltunk a kocsijukba mivel nem akartunk nagyobb botrányt. Házra pontosan hazavittek minket és még rá is kérdeztek, hogy ez hányas házszám?

Tehát a kérdés : Van ilyen joguk a polgárőröknek?


2011. aug. 21. 10:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10:59 Erre belinkelnéd a jogszabályt? Mert sehol sem találtam... Előre is köszi!
2011. aug. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
45%
Egy tipikus polgárőr!Akik senkik,de sok esetben,még a rendőröknél is többre tartják magukat! [link]
2013. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
45%
2013. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Moha- válasza:

Te jo isten! Hova sullyedt ez az orszag? Szep dolog a polgarorseg mint eszme, amde a gyakorlatban mind tudjuk kik is ezek az emberek...

Nehany kiveteltol eltekintve mindannyian serult embertarsaink ok. Ne rontsuk el a jatekukat. Nekik csak ez maradt...

Engem is zaklattak fiatalkoromban nehanyszor az esti kukazosszolgalat kozben, volt hogy le akartak tartoztatni....

Mivel jol neveltek a szuleim, nem visitottam az arcukba az onjelolt kommandosoknak.

Valahogy szomoru dolog polgarornek lenni...

2013. okt. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!