Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindenki utál. Mit tegyek?

Mindenki utál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fél éve senki nem szól hozzám. Tulajdonképpen az osztálytársak. Egyszer csak egyre többen kezdtek el letiltani, kitörölni MSN-ről. Most van 3-4 ember, aki nem. Az iskolában azok, akik elvileg a barátaim lennének, folyamatosan lebunkóznak, sértegetnek. Most is MSN-en az egyik lebunkózott és védte a többieket, van amelyiküknek a címét se adja meg egyik sem. Az osztályban van egy hülyegyerek, akit rajtam kívül mindenki bír, mivel velem rohadtul kicseszett, és a nevemben, és mások nevében irogatott, természetesen a vége mi lett? Biztos én vagyok. Egyszer tesi óra előtt a föcitanárom valamit kérdezett tőlem, én nem hallottam tisztán, visszakérdeztem. Erre ő elkezdte a szavaimat ismételni, a hülyegyerek felé fordulva, aki mondogatta a többinek, akik röhögtek. Osztályfőnöknek én is, és anyám is panaszt tett. Eredmény? Osztályfőnöki órán beszéljek magamról. Senki nem figyelt oda. Azóta az osztályfőnök rendszeresen lealáz órákon, beszól, hogy mekkora ezaz vagyok, ezt sem tudom, persze mindenki röhög,ő ezt látva még tovább fokozza. Ma lett elegem, amikor az egyik gyerekkel összevesztem MSN-en, miután majdnem mindenki letiltott. A vérnyomásom is fölment eléggé. Már teljesen kivagyok, ott tartok, hogy magántanuló leszek. Nyolcadikos vagyok. Az nem használ, hogy odamegyek megmondom neki, mivel levegőnek néz az egész banda. Mit tegyek? 14/F
2009. ápr. 13. 22:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
bocsi a regényért!
2009. ápr. 13. 22:16
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
mostmár simán kibírod ezt a kis időt. jobb lesz a középiskola hidd el ott már nem annyira bunkok. általánosban én tök rendes voltam( most is) és mégis állandoan szidtak bántottak. most fogok érettségizni most is van egy két hülye az osztályomban akik beszologatnak, a tanáraim is aláznak, ok nélkül. a lényeg hogy NE foglalkozz velük. szeritem ne akard ki magyarázni, visszacsinálni bármit. ha nem tettél semmi rosszat, tényleg ne érezd magad rosszul miattuk. ilyen korban még buták. és hogy miért teszi mindenki ezt? mert egy elkezdi, megy utánna a többi is. a tanárod meg az osztályfőnököd pedig egy idióta
2009. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Velem nem ilyen volt, de én is úgy éreztem: engem senki sem szeret.

Rajtam az segített, h én szerettem másokat.

Vagyis: elkezdtem kedvesen bánni azokkal is, akik velem bunkók voltak, ajándékot készítettem mindenkinek mikuláskor, segítettem, ahol csak tudtam, mindenkihez szeretettel fordultam, és egy idő után elfogadtak. :)

Jó, oké, én lány vagyok, lehet, h neked mást kéne kitalálnod, de nekem ez bevált. :)

Különben meg tényleg alig van pár hónap hátra a suliból, utána hidd el, már minden könnyebb lesz! :)

2009. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

annak a mocsadék tanárnak visszaszólnék már csak azért is..

a többi bunkót meg hagyd a francba gyerekek még. ienkor élik azt az időszakot amikor 1mással kötözködnek és sértegetik 1mást.

7-8.ban a oszt. főnök engem is kiosztott a külsőm miatt párszor de mindig visszabeszéltem és a végén rámhagyta.


fel a fejjel öcsi minden rendben lessz. az új suliban majd kialakul 1 jó társaság meglátod.^^ (:


17/F

2009. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Tarts ki. Ha nyolcadikos vagy, akkor nemsokára elballagsz és tehetnek a "barátok" 1 szivességet. Középiskola: Új környezet, új társaság, új tanárok "tiszta lap" mindenkival szemben. Ne felejtsd el, hogy az első időszak nagyon meghatározó lesz a középsuliban abból a szempontból, hogy hogyan fognak a későbbiekben megítélni. És mivel ezt a dolgot te tudod a legjobban befolyásolni, ezért igyekezzél olyan képet kialakítani magadról ami klassz. Nem azt mondom hogy vetíts magadról valótlan dolgokat, hanem légy önmagad, és mondjuk húzz bele a barátkozásba, tanulásba és légy kedves és jófej akivel csak lehet, és meglátod a sikerélmények nem maradnak el.

A középiskolában egészen másképpen mennek a dolgok. mindenki felnőttebbnek érzi magát, és a gyerekes gonoszkodásoknak és csínyeknek lassan végeszakad. Szóval a tanácsom az hogy tarts ki, és fel a fejjel!

35/F...:-)

Üdv.

2009. ápr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Ne aggódj. Nemsokára vége ennek, minden meg fog oldódni, akkor is ha most még nem látod a végét. Rendbe jön minden - mindig.


Az általános sulikban sajnos ez gyakori, szinte erről szólnak azok az évek sokszor hallottam már erről. Pletykálás, kinevetés, kiközösítés stb. Én szerencsére ezt megúsztam az általános sulim egész simán ment és egyre jobb lett, eleinte nehéz volt de ahogy teltek az évek minden egyre csak jobb lett. Mármint az osztály. A tanárokról ne beszéljünk... nekem is volt pár olyan tanárom, akikkel egymás torkának ugrottunk már majdnem. Az én anyám is sokszor volt bent. Aztán volt olyan időszakom, amikor a tanárokkal is harcoltam nagyon. De aztán gondoltam menjen a francba a tanár, elkezdtem színészkedni és utána ő is visszavett magából. Biztos azt gondolta ő nyert. Persze.... :) de nem sokat értem azzal, hogy a tanár ellen voltam és visszaszóltam neki. Igaz én elmentem a végsőkig így talán sikerült elérnem, hogy tiszteljen és észrevegye magát. de ennek ára volt, bukásra álltam sok tantárgyból, mert lehúzta a jegyeimet. Nem vagyok benne biztos, hogy megérte... bár én már az egészre nem emlékszem, annyira gyerekes volt az egész már csak nevetek rajta.


Gondolom azért csinálják ezt veled, mert még kis buták. Éretlenek. És mert veled megtehetik... sajnos, ha már mindenkivel elhitették a hazugságokat nem sokat tehetsz.

De szerintem neked nem is kellenének ilyen "barátok". Ismerkedj másokkal a városodból, nem kell barátoknak lenned az o.társakkal. Szerezz barátokat, az interneten is barátkozhatsz. Így lesznek barátaid, tudsz beszélgetni emberekkel és nem lesz hiányérzeted. A suliban meg ki lehet bírni, hogy nem különösebben szólsz a többiekhez. Ne hagyd magad, ne foglalkozz velük. Ha beszólnak szólj vissza és nevess rajtuk te is. Ha látják, hogy leszarod őket majd békén hagynak. Nézd levegőnek őket te is. Vegyél fel valami ruhát, ami jól áll, lődd be a hajad és vigyél magaddal kólát vagy energiaitalt vagy amit szeretsz és az kortyolgasd el napközben és nézelődj gondolkozz el az életeden meg stb. Hallgass zenét szünetekben, biztos van mp3ad vagy hasonlód. Konkrétan tegyél az egészre magasról, csak bejársz az iskolába mert muszáj és ennyi. Közük nincs hozzá.


Szép tanár lehet az ilyen... figyelj fontos, hogy ne kezdj el már vergődni, mert ha mindig behívod anyukádat (jogosan egyébként) akkor a diákok csak röhögni fognak rajtad és a tanárok sem nézik jó szemmel. Tűrni kell sajnos.

Annyit tudok tanácsolni, hogy ne érdekeljen már ott senki, csak magadért csináld végig már mindjárt vége az egésznek, megbánnád most otthagyni. "Légy férfi" és ne hagyd, hogy kitúrjanak onnan, büszkén menj be minden nap és sajnáld le az egész bandát. Legyen önbizalmad és ne foglalkozz a sok kis senkivel. Majd meglátod pár év múlva csak nevetsz az egészen, ők meg szégyellni fogják magukat ha addigra lesz egy kis eszük. A tanárokat pedig idővel úgy elfelejted... én már a nevükre sem emlékszem, pedig nem sokkal vagyok idősebb nálad.


A félévidet már elküldték ugye? Ami a középsuliba kell, arra gondolok. Mert akkor már gyakorlatilag mindegy mit csinálsz, már nem tudják lerontani a tanárok. Szóval kiállhatsz magadért és visszaszólhatsz. De nem érdemes, inkább ne vedd őket komolyan.


Nem tudom már mit akartam még írni :)

De ezt a keveset már kibírod, aztán jön a szünet és a középiskola. A középsulitól ne félj, én is paráztam, de aztán rájöttem nem volt mitől. Az pedig egy új kezdet, érdemes lenne a szünetben átgondolnod mit akarsz és ki is vagy - igazából. Aztán a középsuliban majd önmagadat adod és fontos, hogy tiszteljenek. Akkor nem csinálják veled ezt többet. Különben ha neked ez nem megy akkor sem kell aggónod, akkor szóljon neked a suli a tanulásról, arról, hogy ezt mindet magadért teszed hogy a jövődet megalapozd. Barátaid lehetnek a sulin kívül, és szórakozni is eljárhatsz. Mindened meglehet akkor is, ha az osztálytársaiddal nem vagy jóban. Az emberek többsége sem szereti a munkatársait mégsem érdekli az egész, mert felveszi a fizetését és hazamegy a barátnőjéhez, barátjához és boldog.

Röviden a suli szívás, de nem akkora hatalmas dolog, emiatt ne érezd rosszul magad soha. És magányosnak sem kell lenned azért mert az osztálytársaid bunkók.

Próbálj meg barátokat szerezni, találj magadnak barátnőt,barátot, amit akarsz :) és legyen egy jó hobbid, foglald el magad.

C*

2009. ápr. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is elfordultak az úgynevezett barátaim, csak tőlem 18. születésnapom, érettségi környékén. Valószínűleg nő ügy lehetett a dologban, de pontosan azóta sem tudom. Azóta osztálytalálkozókon jópofizunk, de amúgy nem keressük egymás társaságát. Egy dolog nyugtat: sokkal többre vittem, mint azok a faszok, és jó érzés az elégtétel. Tudom min mész keresztül, k.rva szar érzés, de fel a fejjel, és jól nézd meg, ebben a helyzetben ki tart ki melletted. Na ŐK a te igazi barátaid. A többi nem számít. Sajnos, ilyen szarok az emberek.
2009. ápr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
65%
Nekem is volt sok ilyen gondom általánosba, még arra is emlékszem mióta, 2. óta mikor kaptam 2 egyest matek órán :D, egész osztály lehurrogott, és igy lettem megpecsételödve hogy rossz jegyet kaptam akkor, aztán ment az oltás 8.-ig. Utána eljött eljött a középsuli, mindenkivel rendes vagyok, és az egyetlen ember akiröl azt gondoltam hogy "ez nagyon jó barátom lenne", állandóan beszólt, pedig neki se ártottam semmit,(jah azt nem irtam hogy nagyon utálom ha beszólnak, hirtelen nem is tudok visszaszólni, még ha kis idétlen dolgot is mondanak), az a lényeg hogy én nekem sikerült hidegen hagyni a dolgokat, talán adott önbizalmat az hogy sportolok régóta(vizilabdázom), meg sokan mondják hogy nagyon jól nézek ki, az alkatom is, meg izmosvagyok, meg ilyenek, szóval ez az egyetlen ami önbizalmat ad, meg a zene kb :D, szerintem menj el sportolni, nagyon jó dolog, vagy gyúrj, hogy ne merjenek beszólni, még most kezd el, és 6 év múlva már jobban nézel ki mint egy ideális fiú :D, nemtom mit akartam még irni, nem nagy cucc ez amit irtam tudom, csak jó ezt is leirni :D, amugy 17 éves vok és 3. os, nincs nekem se olyan sok haverom, barátnőm még nem is volt, nem is próbáltam még, majd egyszer, na pá, ja és tényleg ne foglalkozz a többivel, vagy ha nem fejezik be, akkor egy jó eröset húzz be az állába, hogy KO legyen, nézz sok K1 et, hogy megtanulj verekedni :D:D:D, na pá :)
2009. ápr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én is igy voltam. akármit csináltam kiközösítettek, belémrúgtak , megaláztak. aztán itthon elfoglaltam magam a különórákkal és olvasással. pedig utálok olvasni, na. de néha jólesik :D:D:D

azt mondom bird ki. egész általános nekem ilyen volt. a középiskola meg olyan ,hogy hetente más klikkek vannak, ugyhogy ott kicsit kevesebb esélye van annak hogy olyan helyzetbe leszel ,mint most vagy.

2010. okt. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utolsó előtti .. k1 ? meg se mered nézni :D:D:D:D::D
2010. okt. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!