Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Eléggé zárkózott...

Mit tegyek? Eléggé zárkózott vagyok és nehezen nyitok mások felé.

Figyelt kérdés

..ezért nagyon örültem mikor az új iskolámban egy bizonyos kör gyorsan befogadott (látszólag). Tagjai: V,D,An,A. Egy másik társaság - az a tipikus rosszkislány kategória - szintén érdeklődött személyem iránt,de én visszakoztam mivel elég magamnak való,csendes és elvont vagyok,úgy gondoltam hogy nem illek az ő harcias világukba. Szóval V-vel és a barátnőivel lógtam. Eleinte minden oké volt,és mikor V-t az osztály összes lánya utálta,én melléálltam. Mikor a többiek kibékültek vele akkor azonban sutba dobott és lógott tovább a többiekkel,pedig azt hajtogatta milyen jól összebarátkoztunk. De ez még hagyján,elkezdte ő és A is követelni hogy MINDEN dogánál súgjak,és adjam oda MINDIG a házimat. Nem lenne ez probléma,ha nem állandó jelleggel kérnék,és nem büszkélkednének azokkal a jó jegyekkel amiket gyakorlatilag miattam kaptak. Szóval állandó szekálás,kötözködés,és kihasználás célpontja lettem. Eddig tartott az előtörténet.


Ma a kapunkba dugott egy levelet V,amit úgy írt meg mintha egy általam rettentően utált abberált hetedikes fiú írt volna. Édesanyám találta meg,és teljesen ledöbbent a levél tartalmán. Úgy keződött hogy "Szia B,miért nem voltál suliban?..." Az aljas az,hogy voltam,és V tudja hogy mennyire számon kérik rajtam hogy mikor érek haza,mit csinálok mikor nem vagyok otthon. Sok mást írt még,de egyik sem olyan,aminek örültem volna.


A kérdésem: holnap találkozok V-vel és a bandájával,mit tegyek? Az már biztos hogy inkább a korábban említett zűrös bandával fogok lógni,mivel ők legalább becsületesek és jószívűek.


Bocsi hogy hosszúra nyúlt az előtörténet,kérlek titeket hogy csak az írjon,aki tud normális választ adni! Köszönöm előre is.


2009. ápr. 3. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
NEm olvastam el a kiegészi kérdést , de a fö kérdésére válaszolva aerofobia kezeltesd psihologusal ha sulyosnak érzed.
2009. ápr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe V-t és a bandáját, nem érdemes foglalkozni velük. A másik csapat jellemzése sem túl bíztató. Nem kell feladnod az egyéniségedet,jellemedet azért, hogy egy olyan "baráti" társaság befogadjon, akik csak ki akarnak használni téged, mert azt később nagyon meg fogod bánni. Szerintem inkább próbálj meg másokkal barátkozni az osztályodból, vagy az iskoládból. Egyébként senki sem fogja leharapni a fejed, ha mondjuk a büfében, buszmegállóban, vagy a könyvtárban leszólítasz egy számodra szimpatikus embert. Néha egy kedves, őszinte mosoly, és egy "Helló XY vagyok a 10/A-ból, nem bánod, ha csatlakozom/melléd ülök?" stb. csodákra képes. Amúgy azt is érdemes kihasználni, ha van valamilyen hobbid (olvasás, filmezés, gyűjtögetés, rajz), mert előbb-utóbb találkozni fogsz olyanokkal, akiket szintén ezek érdekelnek, és ez remek beszélgetési alapot fog nyújtani. Tudom, hogy ez nem hangzik túl könnyen, de érdemes bátornak lenni. Régebben én is nagyon zárkózott voltam, de aztán szép lassan elkezdtem felfedezni a körülöttem lévő világot, és kibújtam a sarokból. Járj nyitott szemmel. Sok sikert, vigyázz magadra!
2009. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyenge iskolába jársz? Iskolát kéne váltanod. El kéne menned egy erős suliba. Igaz, ott a sok tanulás miatt éreznéd magad rosszul,de az osztály társaid legalább "normálisak" lennének. Mivel az erős sulikba járnak az okosabb diákok velük könnyebb jól kijönni.
2009. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!