Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Becsület, hűség, vitézség....

Becsület, hűség, vitézség. Van-e még?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy ez Kalapács dal,de a kérdésen ez nem változtat.
2011. júl. 5. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
szerintem nem igazán létezik már. legalábbis én ezt tapasztalom. sajnos ezek a tulajdonságok kihakó félben vannak
2011. júl. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 emolány ***** válasza:
79%
Nem hiszem hogy lenne.
2011. júl. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
87%
Remélem azért néhányunkban még él, optimista vagyok.
2011. júl. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Bennem még él, azért kapok annyi pofont az élettõl.
2011. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A vitézséget nem igazán tudom értelmezni, mire jó a 21. században...? Az első kettőt rengeteg emberben megtaláltam, úgyhogy nem vagyok hajlandó beállni a fanyalgók közé. De ha valaki meg tudná magyarázni, mit kéne vitézség alatt érteni, azért hálás lennék.
2011. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:49


Szívemből szóltál!

2011. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Vitéz embert nem ismerek, de becsületes, hűséges barátom sok van.
2011. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Vitézségen a bátorságot,kitartást,önzetlenséget,bajtársiasságot,segítőkészséget és talán az akaraterőt kell érteni.
2011. júl. 5. 12:55
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Ha a helyzet úgy kívánja van. Ha nem akkor nincs!

Elvek szerint csak az tud élni akinek senki sincs magán kívül. Majd mikor családja lesz, gyermekei lesznek és ő tőle fognak részben függeni többen is akkor majd elgondolkozik azon, hogy van -e értelme ilyen elvek szerint élnie. Illetve nem is az értelmén, hanem a lehetségességén..

A franc fog becsületesen pénzt keresni, ha kis stiklikkel duplázhatja vagy még jobban megnövelheti a jövedelmét és ezáltal az egész családjának jobb lesz. A hűség pedig számomra értelmezhetetlen jelző. A páromban bízni kell, a gyermekemet szeretni kell, a munkahelyemhez viszont nem kell hűnek lennem illetve a munkatársaimhoz sem. A hűség szerintem gyakran a változástól való félelem. Na mind1

A vitézség pedig szintén nyomort szül. Nem fogok vitézkedni és ezzel kockára tenni az állásom, az életem, stb.-m. Vagyis csakis a családomért vagyok hajlandó efféle áldozat meghozatalára.

2011. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
+ büszkeség,tisztelet...ennyi jut eszembe.
2011. júl. 5. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!