Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha minden az elménkben dől...

Ha minden az elménkben dől el, akkor miért nem képes az elmém úgy tekinteni a világra, ahogyan szeretném?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudja, hogy neki mi lenne a jó világszemlélet, akkor az elméje miért nem képes megvalósítani azt?
2011. jún. 20. 11:52
 1/6 Tom Benko ***** válasza:
Mert a világ az elmén kívül létezik. Az elme csak azt dönti el, hogyan fogjuk fel, így kell érteni a szólást.
2011. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tom Benko:


Ha az elmén kívül létezik (ami korántsem biztos, inkább csak valószínű) akkor is adott a kérdés, hogy az elme miért nem úgy fogja fel a külvilágot, hogy az az egyénnek jó legyen?

2011. jún. 20. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elmét meg lehet tanitani sokmindenre repetativ akciókkal de a józan észt befolyásolja a tudatalatti dolog is, amit viszont nehezebb újraprogramálni.Én is szeretném a világot pozitivan látni, de amikor nap mint nap találkozok bunkó alakokkal, szemét emberekkel képtelen vagyok bármit változtatni magamban, hogy mégse lássam annyira siralmasnak a világot, de lehet nem próbálkozok eléggé, hogy pozitivan gondolkozzak...lehet nálad is ez van.
2011. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vree ***** válasza:
Mert az elme nem csak a tudatos részből áll.
2011. jún. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyénfüggő. Én pl. abszolút el tudok vonatkoztatni a paraszt, bunkó emberektől, ettől nem látom rosszabbnak a világot, és attól se, ha épp sok rossz dolog történik velem. Nem szeretem az ilyesmit, de nem befolyásolja a hangulatomat és semmi ilyesmi..
2011. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert lehet, hogy a világképedről az elméd dönt, d mint látjuk, nem mi határozzuk meg, hogy az elme mit tartson jónak és elfogadhatónak. Vagy mondjuk ott a lélek...
2011. jún. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!