Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Működhet jól egy "mélyen...

Működhet jól egy "mélyen vallásos" férfi és egy hívő, de egyáltalán nem vallásos nő között párkapcsolat?

Figyelt kérdés
Elég jól kijövök egy sráccal/fiatal férfival mostanában, aki néhány hete elmondta, hogy vallásos neveltetést kapott egészen kicsi korától otthon és az iskoláiban is, számára és a családja számára a vallás nagyon fontos. Misére jár minden vasárnap és igen, emellett éli a fiatalok életét is, de nem olyan mértékben, mint a többiek. Bulizik, de tartja a mértéket, sokkal figyelmesebb mint a kortársai stb. Engem valami iszonyatosan megfogott benne és őt sem zavarja az, hogy én úgy állok a vallás témához, ahogy... Viszont nem tudom hosszútávon ez működhet-e!? Ő is katolikus, én is. Az én életemben sajnos történt egy olyan dolog, ami mindenféle vallástól teljesen eltántorított, nem akarok misére járni, nem akarok gyónni, semmit nem akarok ezzel kapcsolatban! Hosszútávon mennyire okozgat ez a nézetbeli eltérés problémát egy kapcsolatban? Minden vélemény nagyon érdekelne. Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 19. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi így házasodtunk össze. Ha minden egyéb rendben van köztetek, akkor ez nem hiszem, hogy akadály. Imádkozzatok érte. Mi is összecsiszolódtunk.


manju

2011. jún. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát, így első hallásra azt mondanám akkor működhet is. De ha magamból indulok ki, akkor magamnak be kell látnom, hogy nem biztos. (kérlek titeket, hogy ne pontozzatok le ezért a kommentárért, azért írom, mert én így gondolkodom, és ebből kifolyólag ez a meggyőződésem.) Én is vallásos vagyok (L/18), igaz nem katolikus, hanem református, de nekem is nagyon fontos helyet foglal el Isten és minden, ami "vele jár"... őszintén szólva a legfontosabb helyet. És ettől függetlenül vannak nem vallásos barátaim is, akiket nagyon szeretek, de ha elképzelem a jövőmet, elképzelem a férjemet, akkor őszintén szólva nálam "nem fér bele", hogy a társam ne higgyen ugyanabban, amiben én. Nem azért, mert lenézem a nem vallásosokat, vagy bármi bajom van velük, csak mert az életemnek ezen legfontosabb részét nem tudnám csupán egyedül, a társam nélkül megélni.


Így tehát a kérdésedre a válaszom: ha a te szemszögedből nézzük szerintem működne, a férjednek/barátodnak viszont sokkal nehezebb a helyzete. Én azért sok jót kívánok nektek! :)

2011. jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kapcsolatotok működhet,ha toleráljátok egymás véleményét.

De ha lesz gyereketek,akkor te hogyan viselnéd,ha a párod vinné a templomba a gyereket?

Mit mondasz a gyereknek,te miért nem mégy velük?

A kettős nevelés nagyon nem jó.

2011. jún. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én itthon nem kaptam vallásos neveltetést, de folyamatosan járattak hittanra, édesanyámmal megtudtam beszélni a hittel kapcsolatos kérdéseimet, dolgaimat, így nem maradt ki ez az én életemből sem, nem vagyok ateista, sőt... nagyon jól tudom tolerálni mások érzéseit, véleményét. Félreértés ne essék az én életemben is igen fontos szerepet tölt be Isten, csak ez nálam teljesen elhatárolódott a vallásoktól. Hiszek benne, imádkozom hozzá, "megfogom a kezét" ha problémám van, hogy ő vezessen, stb. viszont ezt mégsem olyan mélyen élem meg, illetve nem egy egyházon keresztül ahogy azt ez a srác, mostmár talán mondhatjuk hogy a párom teszi. Ő azt mondja neki nem okoz problémát, ha vasárnap mellettem ébred, felkel és elmegy templomba én pedig alszok tovább, engem még is furán érintene. Nem idegenkedem a miséktől és tudom hogy olykor elmennék vele, ha úgy érzem, hogy most "lenne kedvem". Lelki téren teljesen passzol a véleményünk, egyszerűen csak számára az egyházzal, a vallással együtt fontos a hit, nekem pedig nem.

Ha odáig jutunk, hogy családot alapítsunk, természetesen nem lennék ellene, hogy a gyerekek meg legyenek keresztelve, valamilyen mértékben vallásosan legyenek nevelve, mehetnek hittanra, engem abszolút nem zavar sőt... Viszont sosem erőltetném rájuk a kötelező misére járást. Amíg picik hagynám hogy elvigye az apjuk őket, olykor én is velük tartanék. Ha már nagyobbak, akkor meghagynám nekik a döntést, ahogy remélem a párom is tenné. Hogy azt a gyerekek hogy élik meg, hogy én nem mindig megyek velük, nem tudom hogy lehet kezelni, őszintén szólva nem is gondolkodtam még rajta.

2011. jún. 19. 21:56
 5/12 anonim ***** válasza:

már az is szerencsés hogy mindketten katolikusok vagytok

működhet, ha mindketten valóban őszintén meg tudjátok ezt beszélni egymással és el tudjátok fogadni a különbözőséget.

ebből az látszik hogy téged zavarna valamennyire.

másrészt abba is bele kell gondolni hogy később változhat mindkettőtök. ráadásul ilyen alapon nem lehet majd a gyerektől elvárni hogy tegye vagy ne, ha ti sem egyeztek meg benne. akkor neki bele kellene törődnie abba is, hogy a gyerekei is választhatják azt amit te.


meg aztán az is vallás, amiben te hiszel, csak nem bejegyzett egyházi nézőpont.

tehát szerintem a kérdés így hangzik"Működhet jól egy vallási közösségbe járó férfi és egy vallási közösségbe nem járó nő között párkapcsolat?

2011. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
666
2011. jún. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én szüleim ilyen házasságban éltek. Én gyakorló katolikus vagyok, a férjem nem hívő. A gyerekeinket vallásosan neveltük. a mindennapokat érintő értékrend elfogadása a férjemnek semmi nehézséget nem jelentett. Az első komoly konfliktus, ami hitbéli dologgal függött össze az volt, mikor a harmadik terhességemnél le akartam mondani a felajánlott amniocentézisről, mivel számomra elfogadhatatlan lett volna a terhességmegszakítás, a férjem viszont nem akart volna vállalni egy tudottan beteg gyermeket.

Úgyhogy beszélgessetek el az élet "nagy kérdéseiről" is. A katolikusság nem merül ki a vasárnapi szentmisében meg a gyerekek hittanra járatásában, hanem az egész életet áthatja. Kívülről talán csak egy sajátos hozzáállásnak látszik, hogy ez miből fakad, azt sokan megtartják maguknak. De nincs-e igény a párodnak például közös imádkozásra? Sok keresztény házaspár ezzel zárja a napot, Isten elé viszik a gondjaikat, örömeiket, később együtt imádkoznak a gyerekeikkel. Lelkigyakorlatra mennek együtt, közösségek is léteznek házasok számára. Fontosak ezek a párodnak? És te kész vagy bennük részt venni?

Valószínűleg az jelentené a legkisebb problémát, hogy a formális egyházzal szemben komoly fenntartásaid vannak.

2011. jún. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A hívőkben benne van h minden áron helyes útra akarja téríteni("megmenteni"), ha veled toleráns, a gyerekeitekkel nem lesz az.
2011. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem
2011. jún. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Lelkiekben eddig teljesen egyetértettük mindenben. Ő elmondta hogy igényelné a közös imákat majd néha... ha már kicsit komolyabb lesz a kapcsolatunk és ezzel nincs is semmi baj. Ilyen téren én is szívesen részt veszek ebben, illetve az értékrend, amit a vallásos neveltetéssel együtt kapott is iszonyatosan szimpatikus számomra. Nagyon hasonlítunk felfogásban, ezzel nincs probléma. Alapjáraton csak annyi hibádzik, hogy neki az egyházi élet, a hívő közösség is nagyon fontos, míg nekem ez egyáltalán nem. Ő megérti a problémámat és elfogadja, én is megértem, hogy neki ez fontos. Azt hogy a jövőben mi lesz, okoz-e ez majd problémákat, fogalmam sincs.
2011. jún. 21. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!