Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet könnyen hosszú...

Hogy lehet könnyen hosszú szám és betűsorokat megjegyezni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még a mobilszámomat sem tudom megjegyezni.
2011. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
esetleg történeteket összeállítani, ahol az adott betűk a szavak kezdőbetűi és a számok is bele vannak építve a sztoriba?
2011. jún. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj rendszert keresni bennük, amég akkor ha nincs. pl elso 3 szám növekvő v csökkenő sorrendben van, ugyanigy a betűknél is, próbáld abc sorrendhez, nevekhez, szavakhoz kötni
2011. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy hívják, hogy tömbösített memória, és minden emberre a 7+-2 jellemző. Azaz a rövidtávú memóriád 7 (jó esetben akár 9, ha kevésbé vagy szerencsés, akkor 5 "tömböt") tud megjegyezni egyszerre. Ezért van az, hogy pl a telefonszámokat nem úgy jegyzi meg az ember, hogy "három-kettő-nyolc-kilenc-kilenc-kettő", hanem "háromhuszonnyolc-kilencszázkilencvenkettő" (így ez csak 2 tömb)

Ha nem rövidtávon kell h megjegyezd, hanem a hosszó távú memóriádat használva pl vizsgára kell vmi hosszabb adatot megjegyezned, úgy csatlakozok az előttem szólóhoz, találj ki vmi történetet, vagy bármit, amiről ASSZOCIÁLHATSZ!

2011. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tetris ***** válasza:
A hosszú betűsor megjegyzésének módszere az, ha minden egyes betűhöz kitalálsz egy szót úgy, hogy a végén kapj egy értelmes mondat. Egy mondat jobban megmarad a fejben, mint értelmetlennek tűnő betűk halmaza.
2011. jún. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!