Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Le akarok szokni a megfelelési...

Le akarok szokni a megfelelési kényszerről! Hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan személyiségemből adódóan mindig mindenkinek meg akarok felelni. Előbb gondolok arra, hogy egy dolog, amit véghezviszek, vagy a döntésem hogy fog tetszeni másnak, mint arra, hogy én hogy gondolom és nekem mennyire tetszik. Egyszerűen nem bírom már, hogyan lehetne erről leszokni? Adjatok tanácsot ami bevált...

21/L


2011. máj. 26. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolj mindig arra, mit vesztesz ha nem felelsz meg az illetőnek: egy olyan személyt akihez megfelelési kényszer köt. Sőt magát a kényszert.

Amúgy magadat kellene jobban szeretni.

2011. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magaddal szemben kell megfelelned. A többiek véleménye nem lehet fontosabb a saját véleményednél.
2011. máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Le akarok szokni " - máris elkezdted!

a legnehezebbel meg is vagy!

mielőtt mondasz valamit, teszel valamit: egy kicsit nyugodtan figyelj - mi a jó most? -

a lelkiismeret "megsúgja" - tudni fogod, mit kell mondani, tenni.

egy kicsit lassabb lesz eleinte, de majd begyorsul.

Tehát figyelj (és ne gondolkodj, mit is vár X-mit Y-

mit Z? ) a helyzet maga adja, mi a teendő,csak figyelni kell, jelen lenni.

Fog sikerülni! Drukkolok Neked!

2011. máj. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez tenyleg agyban dol el teljesen, benned! Nekem is volt eros megfelelesi kenyszerem, de ahogy idosodom, egyre kevesbe akarok masnak megfeleli, mert ez egy tanulasi folyamat. Szerintem nalad is igy lesz. Mikor az ember mar megtalalta az igazit es csaladot alapitott, akkor magan kivul csak a csaladnak akar megfelelni, jobban bezarul a vilag (jo ertelemben ebben az esetben) es a tobbi ember mar nem fer bele a kepbe meg nem is fog mar erdekelni, hogy mit gondolnak. Gondolom, hogy a tini es gyerekkorbol marad vissza ez, mert akkor az van az emberben, hogy nem kezelik meg felnottkent, az iskola is vegig megfelelesi kenyszert sujkol tudat alatt is.
2011. máj. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elmész egy pszichológushoz nem jársz rosszul. Én is járok nem pont ilyen miatt, de a beszélgetések során sokat fejlődsz és könnyebb lesz változnod.
2011. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hú, nagyon nehéz, nekem anyum felé van megfelelési kényszerem, és hogy már elköltöztem otthonról könnyebben megy, de ha találkozunk, vagy náluk vagyunk, nem tudok neki nemet mondani.

Kiről van szó pontosan, hátha egy kis távolság tőle segítene.

2011. máj. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szó szerint mindenkitől... Legyen az családtag vagy teljesen idegen. A barátok felé nem olyan intenzív, de ott is érezhető.
2011. máj. 29. 08:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!