Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem vagytok úgy hogy elmennéte...

Nem vagytok úgy hogy elmennétek bárhová? Mindegy hova csak el innen?

Figyelt kérdés
Én őszintén szólva rettentően unom ezt az életet. Mert tudom, másoknak ezerszer rosszabb, csak tanulnom kell és MINDEN biztosítva van, szeretnek, de ez a válság lehet pár év múlva már mindenre nagyon erősen kihat. Minek tervezgessek, ha úgysem lesz semminek értelme? Legszívesebben elmennék külföldre ha felnövök, ott talán bejönne az életem. De ezek a szürke hétköznapok, a folyamatos stresszelés, lehangoltság, gürizás már agyamra megy. Folyamatosan csak azt olvasgatni, hogy ez betekintés a rossz helyzetbe, pár év múlva teljesen tönkremegy az ország. Véleményeket kérek, az olyan válaszolók pedig kíméljenek akik csak azt hajtogatják, hogy élvezd az életet másnak ennire sincs pénze... örülök, hogy rendbe van minden és meg is becsülöm, de én nem fogok 50-60 évet lehúzni munkával mint sokan mások, mert az az élet rendje
2009. márc. 11. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled. Legszivesebben Én is kimennék.. de félek attól, hogy nem találok olyan munkát a nagybetűs Életben, amit szeretnék csinálni és meg tudjam építeni a saját kis Világomat... :(
2009. márc. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Én is így vagyok vele...


Valami német nyelvterületre gondoltam elsősorban... Itt nem lehet megélni sehogy sem... Bár, azt hallottam, hogy Németo.-ban sem jobb a helyzet...

2009. márc. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Na igen,kb. külföldön (itt persze a Nyugatot értem) nem dolgoznak ennyit az emberek,mint mi,magyarok,és mégis jobban keresnek.Tényleg elszomorító,hogy valaki minimálbérért végez fizikai munkát(olyan kevésért,ami manapság van),rendes,normális ember,és egyszerűen nem lát kiutat ebből a gürizésből.Én eleinte itt próbálok boldogulni,majd meglátjuk,mi lesz később.Persze mindenki azt mondogatja (politikusok is),hogy maradjanak itt a fiatalok...Hát hogy a fenébe,amikor ilyen a helyzet?Sőt,egyre rosszabb lesz,hacsak nem történik valami nagy csoda.Én nem mennék el innen,de az a baj,hogy ami manapság történik,az rákészteti az embereket arra,hogy elhagyják országukat.Csak azt nem tudom,akkor ki fogja eltartani azt a sok nyugdíjast..
2009. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

én is teljesen egyetértek veled...én már évek óta tervezgetem a külföldre való utazást...érettségi után akartam kimenni egyetem helyett vagy közben... de épp akkor jöttem össze a jelenlegi párommal, akivel azóta olyan komolyra fordult a kapcsolatunk, hogy össze is fogunk házasodni. és nem tudnám őt itthagyni...ugynais kijelentette, hogy ő nem hajlandó innen elmenni (úgy érzem, retteg az ismeretlentől,a változástól és az idegen közegtől. De sikerült egy olyna kompromisszumot kötnöm vele, hogy kap annyi időt, amíg én meg nem kapom a diplomám (most vagyok elsős), és ha addig bejön az élet, és itthon is lesz lakásunk, munkánk, kocsink, és nem fogjuk a forintokat számolgatni, hogy legyen kenyér az asztalon, akkor maradunk. De ha nem, akkor kimegyünk...

De ha te szabad vagy és nem köt ide semmi, azt tanácsolom, tedd meg! nem veszíthetsz rajta semmit!

2009. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hintalow ***** válasza:

Én jól érzem magam itthon.

Van feleségem, születendő kisfiam, épp lakást veszünk, és boldogok vagyunk.

2009. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1) Ne olvass rinyálós szövegeket. A siránkozás mostanában tömegsport Magyarországon, de az ország helyzete nem annyira rossz, mint a rinyálók gondolják. Az ország nem fog tönkremenni (ugyanezek a nyavalygók mit mondtak volna 1850-ben vagy 1921-ben vagy 1953-ban vagy 1945-ben? Belegondolni is vicc.)

2) Az viszont komoly kérdés, hogy mit kezdjünk a gürcölő életmóddal. Azt ajánlott elkerülni. A külföldre menekülés a legtöbb esetben ezt nem oldja meg (a külföldi ugyanis az a bizonyos "ócsó munkaerő", akit az éhség űz oda, és azt a munkát végzi, amit a bennszülött nem hajlandó - annyiért is. Kivéve, ha orvosnak mész Ny-Európába. Egyesek összetévesztik a külföldet a kolbászból font kerítéses mesebeli házzal, de tévednek.) A külföldmánia egy póz, ez az "elmegyekkülföldre" egy olyasmi, mint Csehov Három nővér-ében a "Majd elmegyünk Moszkvába, és az mindent megold" szemlélet.

3) Kreatívnak kell lenni. Kitalálni egy meggazdagodási módszert. Munkával nem lehet sok pénzt keresni, ez triviális. Gondolkodj egyéb lehetőségeken a feltalálástól a vállalkozásig. De akkor is lehetsz nyugdíjas, ha nem dolgoztál sokat és nincs sok pénzed. Mondok egy modellt (ismerősöm csinálja). Itt persze bejön a külföld, csak nem éppen munkahelyként. Az illető itthon szakmunkát végez néhány hónapig, felhalmoz pár százezer Ft-ot idegfeszültség nélkül (nincs felelősség, nincs rugalmas munkaidő, csak 8 óra meló per nap). Aztán amikor van elég pénze, akkor elmegy pl. Indiába, Argentínába vagy más olcsó országokba, és él 3-4 hónapot a pénzéből, munka nélkül. Ha elfogy a pénze, visszajön, és megint gályázik fél évet, aztán ismét megy ki. Vagy azt is lehet csinálni, hogy felhalmozol 3-4 milliót gürcöléssel, aztán annak a kamataiból élsz Argentínában, Guatemalában, Kínában vagy más olcsó helyen. Gondolkodj önállóan, ne érdekeljen, hogy mi a "normális" és a "tisztességes", és csak találsz valami megoldást. (De ha orvosnak tanulsz, akkor munkából is meg tudsz élni kivándorlást követően.)

2009. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!