Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » USA-ban ma is nagyon érződik...

USA-ban ma is nagyon érződik a feketék külön kezelése?

Figyelt kérdés

Filmekben hlom, hogy sokszor céloznak arra, hogy fekete borű, nem mondják, hogy Néger, vagy nigger, csak célozgatnak sok filmbe rá, hogy ha valaki csinált valamit, biztos fekete.

És sok fekete meg felvan háborodva, hogy "csak azért mert fekete vagyok".

Jó, mondjuk sok vígjátékban van a fekete, és kihasználja, hogy Ő az, és akkor mondja a bíróságon, hogy megvertek, mert fekete vagyok. Közben nem is azért.

És mondja sok fekete, hogy Örülj, hogy fehérnek születtél Amerikába!

Tényleg ilyen Ma az USA, hogy ennyire negatívan diszkriminálják a fekete bőrű embereket?

Vagy csak a filmekben rendezik ezeket meg?


2011. máj. 2. 11:30
 1/1 anonim válasza:

Szia,

biztos hogy vannak olyan helyek ahol jobban érezhetö a megkülönböztetés, de az USA nagy és az emberek nem egyformák. Van aki olyan helyen él mint mondjuk Detroit, ahol sok a fekete igy böven volt rá alkalma hogy lásson feketéket bünözni esetleg saját börén tapasztaljon rosszat velük kapcsolatban, ezért kialakul benne a gyülölet/megkülönböztetés, vagy lehet hogy egyszerüen rasszista az illetö. Én olyan helyen élek ahol kevés felete van, de itt meg több a mexikoi, igy azokat szidják....az ember már csak ilyen. Konkrétan olyan városrészen élek ahol egyikböl sem látni sokat, igy személyesen nem tapasztaltam hogy rosszabbak lennének vagy hogy a börszinük vonná magával azt, hogy rosszabbak...


És nem is hallok senkit hogy szidná akár a feketét akár a mexikoit. Én azt látom hogy tisztelik egymást az emberek, de persze hogy belül mi van azt nem tudom...


Az is tény, hogy ha hajléktalant vagy szegényembert látok koszos ruhában, az vagy fekete vagy mexikoi. Hogy ez azért van-e mert a börszinük miatt nem veszik fel öket vagy mert nem is akarnak dolgozni, azt nem tudom. Azt tudom, hogy a mexikoiak többsége nem nagyon töri magát hogy tanuljon, igy persze hogy nem kap normális munkát. A feketékröl nincs sok infom mert nagyon kevesen vannak itt.


Személy szerint ugy látom, hogy minden városban van bünözés attól függetlenül hogy milyen szinü a lakosság, én nem itélem el egyik szint sem.:):) Ha valahol sok a fekete ott persze hogy sok fekete bünözö van.Itt sok a meka, igy sok a meka bünözö. Máshol sok a fehér, ott meg a fehér bünözö sok....:):):):) Csak persze azt nem reklámozzák hogy egy FEHÉR férfi megeröszakolt egy nöt, csak azt mondják egy férfi....igy nem tünik fel...

2011. máj. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!