Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mesélnétek nekem valamit az...

Mesélnétek nekem valamit az 50es,60as évek Amerikájáról? Főleg a feketék ellen irányuló cselekvésekre, szabályokra gondolok. Pl. Egy fekete nem mehetett be egy az útszéli motelbe, ha az a fehéreké volt. Ilyenekre gondolok

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 22:01
 1/7 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=kFo9cr-gJmg


ezt nézd meg,és véleményezd itt légyszi,témába vág;)

2010. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Érdekes a zene alatta. Esszét írok erről a témáról, és szándékoztam a KKK is belevenni. Ezért nem volt sokkoló számomra ez a video.


Tudsz még mondani vagy mutatni nekem ehhez hasonlókat? Milyen értelmetlen törvényeket hoztak a feketék ellen, milyen volt a hangulat... ilyesmi

2010. nov. 9. 22:37
 3/7 anonim válasza:

Konkrétan úgy kell elképzelni,hogy ha valaki egy boltban kitette a "Feketéknek belépni tilos" táblát,senki nem szólt egy szót sem,jóval kevesebb fizetést kaptak,már ha egyáltalán dolgozhattak,mert munkát sem kaptak,volt,hogy kitétel volt a fehér bőrszín,stb


http://www.youtube.com/watch?v=njG7p6CSbCU


ez a szám jól bemutatja,érdemes meghallgatni,a szövegét is érdemes figyelni

2010. nov. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
ellehetetlenítették a létüket,gettókba kényszerültek,nem lakhattak a város szebb részein,nem tanulhattak egyetemen,csak őrült összegekért
2010. nov. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nézd meg a Something Lord Made c. filmet (itthon Kék baba műtétek néven fut). Nagyon idevág a témája.
2010. nov. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2010. nov. 10. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, pontosítok: Something The Lord Made


Utolsó v. voltam.

2010. nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!