Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Simek Kitti vs. Sthol? Tegnap...

Simek Kitti vs. Sthol? Tegnap olvastam egy kérdést, ahol a két esetet hasonlították össze

Figyelt kérdés

"Simek Kitty (1988. április 25.) egykoron tótújfalusi lány, aki 2002. augusztus 30-án agyonlőtte alvó mostohaapját, az őt és súlyosan beteg édesanyját ért bántalmazások miatt. A lány és az anya vallomásai szerint a helyi kocsmát bérlő mostohaapa éveken keresztül bántalmazta és szexuálisan zaklatta Kittyt.


A másodfokon eljáró bíróság az ítélet indoklásában súlyosbító körülményként emelte ki, hogy Kitty kivégzésszerűen, ráadásul álmában végzett nevelőapjával, a gyilkossághoz különösen veszélyes eszközt – pisztolyt – használt, másnap pedig szórakozni ment. A bírák úgy ítélték meg, hogy az emberölés az egyik legsúlyosabb bűncselekmény, aminek egy felfüggesztett szabadságvesztés nem igazán súlyos büntetése. Emellett úgy vélték, a kislánynak nem ez lett volna az egyetlen módja, hogy szabaduljon a családi konfliktusok elől. Simek Kittynek a rá rótt szabadságvesztést fiatalkorúak börtönében kell letöltenie. A köztársasági elnök azonban kegyelemben részesítette, és éppen akkortájt született meg Kitty kislánya." Forrás:wikipédia


[link]

itt irják hogy mennyit kapott volna ha leüli a büntetését.


Hát sztem ha ezt nézzük akkor Sthol András büntetése igen szigorú,de mert ő sztár példát akarnak mutatni.

Kittiből meg mivel a média "jaj szegény molesztálták lányt csinált,ezért kegyelmet kapott.

Szerintem nem igazságos a rendszer. Szerintetek?


2011. ápr. 22. 10:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen igazad van. Simek Kitty a legsúlyosabb bűnt követte el: embert ölt. (Az apa állítólagos viselkedése, a lány kora, terhessége nem felmentő, csak enyhítő körülmények.) Stohl bűne ennél jóval kisebb. (Hogy gazdag és híres, az nem súlyosbító körülmény, bár sokan annak veszik...)
2011. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
És a lány felmentése remek példa a fiataloknak: ha nem tetszik az apátok, nyugodtan nyírjátok ki, nem lesz következménye.
2011. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

egyébként itt olvastam a dolgot ahola két esetet emlegették:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2011. ápr. 22. 13:01
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Mi van? Ti most komolyan Stohlt véditek??? Azzal tisztában vagytok, hogy ennek a sze.métládának nem ez volt az első balesete?? Hogy ez már a harmadik közúti balesete, amit ittasan/drogosan okoz, és nem csak most voltak súlyos sérültek ám! Simek Kitti nekem egy hős, igenis hulljon a férgese, igenis dögöljön meg egy ilyen r.hadék, bántalmazó féreg!

Mikor meghallottam, hogy Stohlnak csak 2 évet akarnak adni, eléggé felment bennem a pumpa...Én 10-15 évet adnék neki nagyon minimum és elvenném a jogsiját egy örök életre!

Simek Kitty az egyetlen hibát ott követte el, hogy álmában ölte meg a r.hadékot, akinek így nem volt esélye védekezni, a jog szerint így tényleg el lehet ítélni...az már más kérdés, hogy én akkor sem ítéltem volna el, inkább megköszöntem volna neki, hogy az állami börtönnek eggyel kevesebb korcsot kell eltartania évi több millió forintért. (mert ugye ha csak feljelenti, oda kerül, amennyiben elítélik...)

2011. ápr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Ja és még annyit, hogy az óriási nagy szerencsének köszönhető, hogy Stohl még nem ölt meg senkit az ittas vezetésével...
2011. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%
Nem Stohlt védem. Olvass figyelmesebben. Simek Kitty pedig nem "hibát" követett el, hanem szándékos emberölést. Nem adtam volna neki kegyelmet.
2011. ápr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Azért megnézném, hogy mit tennétek, ha egy nálatok háromszor idøsebb, negydarab állat a szemetek láttára összeveri anyátokat, aztán megerøszakol titeket... mindezt éveken át...
2011. ápr. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

miután fejbelőttem álmában hiztos nem mennék el buliba....

Srhol meg lehet nem először okozott balesetet,e legalább senki nem hal

2011. ápr. 23. 05:13
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

1.: Stohlnak ez volt a HARMADIK ugyanilyen balesete, mindegyikalkalommal be volt piálva és nem csak az utolsónál volt bekokózva. Rohadjon el a szemétládája,amiért lefizette a bírókat és rohadjon el a korrupt bíró is, aki hagyta magát, és nem ítélte el. Most is csak azért lett elítélve, mert elég ciki és gyanús lenne, ha harmadjára se történne semmi, de most is tutira le volt fizetve a bíró, hiszen ha nem lenne, nem csak 2 évet kapott volna...Mi a garancia rá, hogy nem lesz 4. alkalom is? És arra, hogy a következő alkalommal nem hal meg senki? Miért nem veszik el ennek a majomnak a jogsiját egy örök életre? Jó lenne, ha csak akkor vitatkoznátok, ha rendesen tájékozottak vagytok a témában...


2.: Miért is érdemelne egy olyan féreg életet, mint Simek Kitty apja? Az ilyen még azt sem érdemli meg, hogy védekezésre lehetősége legyen! Még szép, hogy álmában lőtte le, mert annyira félt tőle, hogy tudta, máskor nem is lenne lehetősége rá. Elment bulizni? És ti ezen csodálkoztok? Próbált megmenekülni attól, amit tett. Próbálta elfeledtetni magával, abba a buliba menekült, mert szerencsétlen igenis szörnyen érezte magát, amiért gyilkolt. Ez is egy teljesen logikus emberi reakció. Mind a gyilkosság, mind a buli, amibe menekülni próbált.

2011. ápr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%
Fenntartom, amit írtam: Simek Kitty embert ölt, a felmentése pedig igazolása annak, hogy ha nem tetszik az apád, ki lehet nyírni. Ha egy társadalom elfogadja az önbíráskodást, ott nagy baj van.
2011. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!