Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Volt-e erre példa a japán...

Volt-e erre példa a japán történelem során?

Figyelt kérdés
Arra, hogy egy szamurájnak seppukut kellett elkövetnie, mert le volt vágva a haja?
2011. ápr. 9. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy gondolod, az az összefüggés, hogy a szamurájnak nem szabadott levágatni a haját mert az bűn volt? Erről én nem hallottam. A szamurájnak akkor kellett harakirit elkövetnie, ha valamilyen komoly vétséget követett el, és megrendült benne az ura bizalma. Egyébként a szamurájoknál is volt természetes kopaszodás, aminek következtében a kontyba kötött lófarok egy idő után már nem lehetett a harcos ékessége. Ezért is ilyen szörnyű büntetés járt volna? Nem hinném...
2011. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondolom, hanem úgy ez is lehetett-e ok rá. Vagy járt-e valamilyen büntetés emiatt. Ilyesmire gondoltam.
2011. ápr. 9. 23:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!