A japán történelem a Tokugawa shogunátust hívták Edo kornak?
És a Meiji restauráció melyik shogunátushoz/korhoz kötődött? És mi a helyzet a Heian korral?
A válaszokat előre is köszönöm
A Meidzsi restauráció a Tokugawa sógunátushoz kötődik, mivel ez szüntette meg a sógunátust. (Meidzsi, vagy másképpen Mucuhito császár volt a vezéregyéniség a feudalizmus megszüntetésével, a parlament megteremtésével, stb. fémjelzett kormányzat-modernizálás során)
A Heian-kor (magyarul Béke-kor) 794-től 1185-ig, négy évszázadon keresztül tartó - a császári udvar szempontjából - kiegyensúlyozott, békés időszak volt.
A Tokugawa sógunok székhelyüket Edo (ma Tokyo) városába helyezték, EZÉRT ez a korszak másik elnevezése.
Néhány konkrétum:
A Heian kornak Minamoto Joritomo, az első teljhatalmú sógun felbukkanása vetett véget. Székhelyét Kamakurába helyezte (mai Tókió közelébe) A Kamakura korszak 140 éven át Joritomo leszármazottainak uralkodásával telt – a császár hatalma végleg jelképes lett – ám 1333 –ban hatalmukat megdöntötték, és az Asikaga sógunok korszaka következett. A birodalom központja újra Kioto lett. Az Asikaga sógunok nem tudták irányítani az ország több tucatnyi feudális hadurát, a daimjókat, így 1467-ben kitört a polgárháború és kezdetét vette a hadakozó fejedelemségek kora (Szengoku-korszak)
Hidejosi halála után Tokugava Iejaszu lett az ország tényleges ura, aki ettől kezdve Edóból irányította Japánt. Az 1600-as szekigaharai csatában legyőzte az ellenséges klánokat. Három évvel később sógunná nevezte ki magát és ezzel kezdetét vette a Tokugava-sógunátus kora.
És akkor ugye a Meiji restauráció vetett véget a Tokugawa shogunátusnak.
Nagyon szépen köszönöm, végre rend van a fejemben valamennyire.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!