Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nehéz Szlovéniában munkát...

Nehéz Szlovéniában munkát találni? Befogadnak a Szlovénok, vagy inkább kirekesztőek ha külföldiként köztük élsz?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szlovéniában 2011 elején 12% volt a munkanélküliség, magasabb, mint Magyarországon. El nem tudom képzelni, miért akar valaki oda vándorolni. Gazdaságilag nem áll rosszul, de nem olyan félelmetesen gazdag ország, hogy megérné a fáradságot odaköltözni. Amúgy meg egy nép sem befogadó (kb. az ausztrálon, kanadain és magyaron kívül), tehát ezt a befogadás/kirekesztés témát hagyhatod is, nem ez alapján kell kiválasztani, hova mész.
2011. ápr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem tudom hova kéne menni, de engem vonz a nyugalom, a szép természeti környezet,és a közbiztonság például. Az se baj, hogy közel van. Nem derült ki van-e személyes tapasztalatod, pedig engem leginkább ez érdekelne. Az általánosságokkal nem sokra megyek.
2011. ápr. 3. 16:24
 3/4 anonim ***** válasza:

"engem vonz a nyugalom, a szép természeti környezet,és a közbiztonság például."


Akkor menj Ausztriába vagy Svájcba, de mégjobb Dánia vagy Norvégia. Ha nem félsz a nyelvi nehézségektől, akkor Dánia szerintem tökéletes.


"Az általánosságokkal nem sokra megyek."


Általánosságokkal mindig többre mész, mint személyes élménybeszámolókkal, az általánosságok ugyanis egy kicsit rád is vonatkoznak, a személyes esti mesék viszont csak egy személyre, aki ráadásul lehet, hogy fényezi is magát.

2011. ápr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nehéz Szlovéniában munkát találni, ha nem beszéled a szlovén nyelvet és nem vagy szakmunkás, ugyanis azok a keresett állások.

A szlovénok barátságosak, a te hozzáállásodtól is függ, hogy mennyire fogadnak be. Engem mondjuk nem érdekel ez a része, a szlovén férjem családja elfogadott, a többiek pedig nem érdekelnek.

Sok a külföldi, főleg bosnyákok, de törökök is akadnak.

2012. szept. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!