Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen esetben?...

Mit lehet tenni ilyen esetben? Barátnőm tavaly augusztusban adott nekem kölcsön 10ezer forintot..

Figyelt kérdés

Megbeszéltük, hogy amikor tudom visszaadom, ráér. Én a következő vagy a rá következő hónapban visszaadtam. Tudom, mert még mondtam is, hogy nem szeretném elhúzni a dolgokat. Ez se leírva nem lett se semmi, ráadásul visszanéztem az akkori levelezésünket, abban sem volt erről szó, sokat voltunk szabadságon akkortájt.

Erre tegnap szól, hogy adjam vissza neki a pénzt. Sajna bizonyítani nem tudom sehogy, csak a saját szavammal, hogy én azt már visszaadtam, de nagyon úgy tűnt, hogy nem hisz nekem. Rettentő kellemetlen ez a szitu, főleg amiatt, mert én tudom, hogy visszaadtam, ő viszont elfelejtette.

A páromtól is megkérdeztem, hogy emlékszik-e és ő kapásból azt válaszolta, hogy persze, hogy visszaadtam, és felsorolta ugyanazt az okot, amit írtam fentebb.

Mit csináljak, összeveszni emiatt nagyon nem szeretnék, de duplán fizetni sem.


2009. febr. 25. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig ez lesz. VAgy összeveszel, vagy duplán fizetsz. Szerintem ebből nem tudsz kijönni normálisan, nem hiszem h meg tudod győzni, hisz írtad, hogy nem igazán hisz neked. Azt is csinálhatod, ha megengedheted anyagilag, hogy még egyszer visszaadod neki, és közlöd, hogy nem gondoltad volna, hogy ilyen hazug, aztán töröld ki az életedből. Ezt azért javasoltam, mert nem volna jó, ha azt kezdené el terjeszteni rólad, hogy hazudós vagy, meg ráadásul lejmolós is. Azt még el lehet fogadni, hogy azt mondja, hogy nem emlékszik rá, hogy visszaadtad, de hogy homlokegyenest mást állít mint te, azt valahogy nem.

Papír miatt meg ne hibáztasd magad, 10 rongyról más se írna papírt.

2009. febr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát köszi.

Előtte levő évben én adtam neki pont ugyanennyit ugyanakkor, és ő januárban tudta csak visszaadni, nagyon valószínűnek tartom, hogy ő ezzel keverheti össze. Vagy ebből indul ki, hogy mert ő is, akkor én is tuti.

Az tuti, hogy soha többet semmilyen biznisz vele, mert az ő feledékenysége miatt még én érezzem magam rosszul, hát ez most nagyon nem hiányzott.

2009. febr. 25. 09:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Moderátornak meg köszi, hogy áttette megfelelő topikba. :)
2009. febr. 25. 09:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Na ez azok a helyzetek, amelyeket mindenki annyira utál! Hát szerintem sem fogsz ebből tisztán kijönni a barátnőd szemében még akkor sem, ha ő az, aki nem emlékszik. Mindig tanul valamit az ember: már a barátaival is le kell írni, hogy mikor kér vagy ad kölcsön, hogy ne legyen belőle baj. Esetleg a párod tudná tanúsítani az igazadat, de persze lehet, hogy a barátnőd azt mondja, hogy ő elfogult.
2009. febr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi neked is.

Fogtam magam és írtam neki egy levelet. Leírtam benne mindent. Hogy nem akarom átverni se semmi stb stb

Teljesen jól reagálta le, hogy akkor spongya rá, de legközelebb minden ilyennél banki utalás lesz ezentúl. Ebben megegyeztünk, és én meg örülök, hogy elrendeződött.

2009. febr. 25. 13:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!