Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kell tennem még ahoz,...

Mit kell tennem még ahoz, hogy a kormányhivatalok megtudják a helyes lakcímemet?

Figyelt kérdés

Már 7 éve be vagyok jelentve a házba, amit építettünk. A lakcímkártyám is ide szól, de se a rendőrség, se a kormányhivatalok nem ismerik az "új" címemet, és mindent a gyerekkori címemre küldenek anyámhoz!


A www.magyarorszag.hu -n is csak olyant találtam, hogy lakcímváltozás bejelentése, és a végén kiad egy időpontot az okmányirodába, ahol már 7 éve egyszer átírattam a címemet, ők adták a lakcímkártyát is!


2011. márc. 25. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig ha a személynyilvántartóban benne vagy, akkor oda kell postázniuk, ahová be vagy jelentve
2011. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha az önkormányzatnál bejelentetted, akkor az önkormányzat, Apeh tudja, a rendőrség akkor ha megkérdezi őket, de ha korábban volt velük ügyed akkor lehet egyszerűen onnan nézik a címet.

Nem fogja tudni a nyugdíjbiztosító az egézségbiztosító, a bank stb. ezekhez mindhez külön be kell jelentened egyesével

2011. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Nyugdíj és tb tudja, hozzáférnek a nyilvántartó adataihoz...a bank meg nem kormányhivatal
2011. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hozzáférnek, de maguktól nem veszik át az adatokat (persze ha éppen végrehajtanak rajtad valami tartozást akkor igen, de csak úgy önszorgalomból nem) A bank nem kormányhivatal ahogyan a rendőrség sem, mert hogy a Kormányhivatal az egy szervezet, de ebbe nem akartam külön belemenni mert nem erre volt kíváncsi a kérdező.
2011. márc. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kormányhivatal és a Kormányhivatal két külön dolog...
2011. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!