Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan használjuk ezt a...

Hogyan használjuk ezt a kifejezést?

Figyelt kérdés
Jucinak tetszik Géza. Géza és Kati gyakran járnak együtt mittudomén, moziba. Akkor Juci Katira lehet féltékeny vagy Gézára? (Ha nincs párkapcsolat, akkor igazából egyik sem, de ez most elmélet.) :)
2011. márc. 14. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

nekem ez bonyolútt gondolatmenet:)

de sztem katira lehet féltékeny mert géza tetszik neki és nem kati mert ha kati tetszene neki akkor meg gézára lenne az :P

2011. márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

Arra vagy féltékeny, aki tetszik, vagy akihez fűz vmi viszony(mert egy barátra is lehet pl féltékeny az ember).

Tehát a példád szerint:

Juci Gézára féltékeny Kati miatt. Félti Gézát, hogy Kati elhódítja. Így használjuk. Mindig arra koncentrálsz, akire féltékeny vagy, mint ahogy Juci Gézára. Kati tulajdonképpen le van kakilva, csak annyi a szerepe, hogy felkelti a féltékenységet. Úgymond mellék szereplő Juci szempontjából.

Hehe, remélem így világos már!

Jóéjt! :)

2011. márc. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

világos, köszönöm. (:

nyomtam zöld kezet. ;)

2011. márc. 14. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!