Mi a csudát tudunk a világról?
Sokaknak olyan határozott véleménye van a világról, az életről, mintha legalábbis Ők hozták volna létre. Olyan biztosak a valós, vagy vélt igazukban, mintha le lennének betonozva. És most nem csak a vallásos emberekről beszélek, hanem minden oldal képviselőiről.
Nem lehetne több kompromisszum készséget mutatni egymás iránt? Mi ez az abszolútizmus, amikor valójában viszonylag olyan kevés dolgot tudunk biztosan.
Csak arra gondolok, hogy most, ebben a "felvilágosult" világunkban is annyi a ferdítés, csúsztatás, hazugság, és szándékos manipulálás a világnézeti kérdéseink kialakításában, hogy sokkal óvatosabban kellene bánnunk a biztosnak gondolt állításainkal. Szerintem sokan nem érzik, hogy valójában mennyire becsapottak. Nem csak a vallás területére jellemző az, hogy a tekintély tisztelet dönti el, ki hova húz anélkül, hogy személyesen győződne meg a valódi, rendelkezésre álló bizonyítékokról.
Sokszor a "tudományosság" fogalmával takaróznak olyanok is, akik egyáltalán nem a korrekt tudományt képviselik.
Persze ezt nagyon nehéz hihető formában előadni, mert a másik oldal - a vallás - csak a hiszékenységéről ismert. Pedig annak is van racionális oldala, de arról nagyon keveset tudnak az emberek.
Szerintem pont azért ragaszkodik mindenki a saját világnézetéhez, mert azt a részt, a tapasztalatait (még akkor is ha azok esetleg nem valósak) ismeri, ami a tapasztalatain túl van az viszont ISMERETLEN. És az ismeretlentől FÉLÜNK. mert az nem kiszámítható, nem kontrollálható és esetleg kiderülhet hogy nem is volt igaznuk egy csomó dologban. Ami viszont az egónknak esik rosszul. A félelem miatt van ez az abszolutizmus.
-harcművész-
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!